LAVANTA DEMETLİ LİF YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIM

Lavanta demeti ile süslenmiş lif modeli

Daha önceki yazımda sizlerle lavanta demetinin nasıl yapılacağını paylaşmıştım. Çok şık ve gösterişli duran bu lavanta demetleri ile bugün lif yapımını göstereceğim. Lavanta demeti süslemeli lif modeli çeyizleriniz içerisinde çok şık duracaktır.

Lavanta demetleri görüntü itibariyle çok şık duruyor. Ben bu demetleri çok beğendim. Farklı örgü işlerinin süslemelerinde bu demetler kullanılabilir. Bugün sizlere bu demetler ile süslenmiş bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum.

Lif modeli için aslında klasik bir lif yapımı tercih edilmiş. Beyaz lif ipi ile dilimli klasik bir yıldızlı lif yapılmış. Siz taban için dilediğiniz bir lif modeli tercih edebilirsiniz. Dilerseniz burada verilmiş olan lif modelini yapabilirsiniz.

Video içerisinde lif modelinin detaylı yapım aşaması verilmiş. Burayı takip ederseniz kısa sürede güzel bir lif modeli yapabilirsiniz. Lif yapmayı yeni öğrenenlerde video içerisinde verilen anlatıma dikkat ederlerse kısa sürede sorun yaşamdan lifin yapımını öğrenebilirler.

Taban kısmı için lif yapıldıktan sonra daha önceden yapılmış olan lavanta demetleri lif üzerine eklenmiş. Burada nasıl ekleme yapılacağı yine video içerisinde anlatılmış. Burayı takip edebilirsiniz.

Buradaki dilimli lif modeli dışında kare veya dikdörtgen lifler yapıp bunların üzerine de bu şekilde lavanta demetleri yapıp süsleme yapabilirsiniz. Bu şekilde birkaç tane lif yapıp güzel bir lif takımı oluşturabilirsiniz.

Lavanta demeti süslemeli lif yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu