LCW MARKA HASIR ÇANTA MODELİ YAPIMI

Tığ işi ile Lcw marka hasır çanta yapımı

Örgü işinden yapılmış olan aksesuarları kullanmayı seviyorsanız mutlaka bugün göstereceğim çanta modeline göz atmalısınız. LCW markasının çanta modelinden tasarlanılıp yapılan tığ işi hasır çanta modeli oldukça şık ve kullanışlı bir model olmuş. Bu çantanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. LCW MARKA HASIR ÇANTA MODELİ YAPIMI

Daha öncede sizlere bahsetmiştim. Ünlü markalar koleksiyonlarına örgü işlerinden yapılmış olan tasarımlar eklemeyi seviyorlar. Bu bir kıyafet olabildiği gibi bir çanta, atkı, bere, boyunluk veya eldiven olabilir. Beğendiğiniz bu örgü işinden yapılmış olan tasarımlara çok para vermek yerine evinizde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Sadece alacağınız birkaç ip ve bir tığ yardımı ile bugün göstereceğim çanta modelini kolaylıkla yapabilirsiniz.

LCW marka hasır çanta modeli küçük ama kullanışlı bir çanta modeli olmuş. Kullanılan renkleri ve modeli ile tam yaz aylarına uygun olan bir çanta tasarlanmış. Çanta modeli küçük olduğu için günlük kullanıma da çok uygun. Bu tarz örgü işinden yapılmış olan çantaları kullanmayı sevenler birkaç gün gibi kısa bir sürede bu çanta modelini yapıp kullanabilirler.

Çanta modeli yapımı için kağıt ip kullanılmış. Çantanın kenar kısımları ve birleştirme kısımlarında bu kağıt ip kullanılıyor. Kağıt ipleri kolaylıkla ip satan yerlerde bulabilirsiniz. Çantada kullanılan motiflerin yapımı içinde yine renkli kağıt ipler kullanılmış. Örnek videolu anlatımda ise koton ip ile bu motifler yapılmış.

Kağıt iple örgü mini çanta modeli yapımı için önce 8 tane orta kısımdaki motifler yapılmış. Burada yapılan motifler hanım dilendi bey beğendi olarak adlandırılan örgü modelidir. Burada 8 tane motif hazırlandıktan sonra bu motifler birleştirilmiş ve çanta modelinin yapımına devam edilmiş.

Çanta modelinin yapımı çok ama çok basit. Tığ işine yeni başlayanlar dahi kolaylıkla videodaki anlatımı takip ederek bu çanta modelini yapabilir. Video içerisinde her bir detay çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Tığ işi hasır çanta modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

 

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu