MANDALA MOTİFİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi mandala motifi nasıl yapılır?

Bugün sizlere çok beğendim ve farklı örgü işlerinde kullanılabilecek olan mandala motifi yapımını videolu anlatım olarak sunmak istiyorum. Renk renk iplerin bir arada kullanılması ile yapılan bu model çok şık duruyor. Benim gibi sizlerde bu motifi beğeneceğinize eminim.

Mandala motifi basit tığ işi teknikleri ile yapılan çok şık ve gösterişli bir model. Değişik örgü işlerinde kullanmak için kolay bir tığ işi modeli arıyorsanız mutlaka bu modelin detaylı yapım aşamasını takip etmelisiniz.

Mandala motifi yapımı için orta kısımdan bir sihirli halka yapılarak başlanmış. Her sırada iplerde renk geçişleri yapılmış. Yapılan her sırada trabzanlar yapılarak ilerleniyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay trabzan sayılarının ne olduğu. Modelin detaylı yapım aşamasını izlerseniz sayıların ne olduğunu her sırada neler yapılması gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz.

Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu modeli tığ ile örgü örmeyi bilen herkes yapabilir. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videoyu izlerlerse sorun yaşamadan modelin yapımını öğrenebilirler.

Bu motifler ile battaniye, koltuk örtüsü, çanta, mevsimlik bir hırka, yastık örtüsü veya dilediğiniz başka bir el işini yapmanız mümkün. Yapacağınız el işine göre uygun ipler seçerseniz çok şık bir örgü işi ortaya çıkartabilirsiniz. Burada modelin yapımı için elde kalan bebe yünleri kullanılmış. Sizde elinizde kalan ipleri bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Mandala motifi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu