MANDALİNA MOTİFLİ ÖRGÜ MODELİ

Mandalina dilimli örgü

Mandalina dilimli örgü modeli Arzu hanım tarafından anlatılmış. Gerçekten beğendiğim ve takip ettiğim birisi olup, sizlere de Arzu hanımı takip etmeniz gerektiğini belirtmeden geçemeyeceğim.MANDALİNA MOTİFLİ ÖRGÜ MODELİ

Bu modeli de yine onun sayesinde öğrendik ve örgülerimize taşıdık. Şiş işi güzel bir örgü modeli olup, her türlü yelek, hırka, kazak, süveter ve bebek örgülerinde gidecek güzel motiflere sahip.

Görünümü mandalina dilimini andırdığı için bu şekilde isimlendirilmiş. Beğeneceğinizi kesinlikle düşünüyorum.

mandalina-orgu-modeli

İlk olarak şişleri elinize alıp, 20 ilmek atarak başlıyorsunuz örneğe. Hemen sonrasında ise bir dizi boyu ters örgü öreceksiniz. Daha sonra 1.tur için başlattığınız ilmek boş olarak diğer şişe alınacak. Sonra da 2 ilmek düz örülecek.

Sonra da 1 kes ip geçir ve 6 ilmek ters öreceksiniz. 1 kez ip dolayıp, 2 ilmek düz şekilde öreceksiniz. 1 kere de ip dolayıp 6 ilmek yine ters öreceksiniz. Sıranın sonuna kadar bu şekilde yapacaksınız.

Tur 2’de ise ilk ilmeği boş yani örmeden öteki şişe alacaksınız. 2 ilmek birlikte alınıp ters örülecek. Hemen sonrasında 1 ilmek düz örülecek. 1 kez ip dolayarak 8 ilmek düz şekilde örülecek. 1 kez ip dolayıp, 2 ilmek birlikte ters örülecek.

Sonra da 1 kere ip dolayıp 8 ilmek düz örülecek. Sıra sonuna kadar da bu şekilde devam edeceksiniz. 3. tur ise ilk ilmek örülmeden öteki şişe alınır ve 2 ilmek düz örülür. 1 kere ip geçirilir 10 ilmek düz örülür. Sıra sonuna kadar da aynısı yapılır.

4. turda ise ilk ilmek örülmeden öteki şişe alınır. Düzleri düz ve tersleri ise ters olarak örülmeye devam edilir. 5.tur ise ilk ilmek örülmeden öteki şişe alınır ve 2 ilmek düz örülür. 3. ilmek içinde iken şişe 3 kere ip dolanır ve düz örülür. İlk ajura gelinceye kadar da aynı şekilde devam edilecek.

3 kere ip dolayarak örmeye devam. Aradaki 2 ilmeğe gelince de göründüğü gibi örülüp, öteki sıraya geçilir. 6.tur ise başlangıç hep aynı olacak. İlk ilmek örülmeden öteki şişe alınır. 2 ilmek ters örülür ve örüldükten sonra önceki turda dolanan 2 ilmek sağ şişe alınır ve sonra tekrar şişe alıp, birlikte ters örülür.

5 kere de aynı işlem tekrar edilecek ve sonra da aradaki ilmek ters örülüp, bir önceki işlem tekrar edilir. Takıldığınız yeri videoyu izleyerek anlayabilirsiniz. Arzu hanım gerçekten çok güzel tarif etmiş. Kendisine teşekkür ediyoruz. Süveter veya çocuk eteklerinde de şık duracak bir model. Öğrenip hemen yapmaya başlayabilirsiniz hanımlar. Kolay gelsin.

Mandalina örgü modeli

kaynak : https://www.youtube.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu