MEVSİMLİK BAYAN HIRKA MODELİ

Mevsimlik güzel bir bayan hırka modeli

Bugün sizlere kışın kullanabileceğiniz değil de bahar aylarında kullanabileceğiniz güzel bir mevsimlik bayan hırka modeli göstermek istiyorum.MEVSİMLİK BAYAN HIRKA MODELİ

Sizlere uzun zamandır kışın yapıp kullanabileceğiniz hırka, kazak, ceket, atkı, bere, şal modeli gösteriyorum. Bugün farklı olarak bahar aylarında kullanabileceğiniz bir hırka modeli göstermek istedim.

Kışın soğuk günlerinde evinizde otururken, bahar aylarında ve yazın kullanabileceğiniz el işleri yapabilirsiniz. Bugün göstereceğim mevsimlik bayan hırka modeli tığ ile işlenen kolay bir model olduğu için sıkılmadan bu hırkayı kısa sürede yapabilirsiniz.

Mevsimlik bayan hırka modeli tığ ile işlenmiş ve basit tığ işi tekniklerinin kullanıldığı bir hırka modeli. Hırka modeli yapılırken trabzanlar ve fıstık işlemeler kullanılmış. Basit tığ işi tekniklerini bilenlerin yapabileceği güzel bir model.

Mevsimlik bayan hırka modeli üç parça halinde işlenmiş ve daha sonra birbirlerine eklenmiş. Kollarda ayrı bir şekilde işlenerek hırkaya eklenmiş. Burada kollar dirsekten aşağıda yapılmış. Siz isterseniz daha uzun isterseniz daha kısa da yapabilirsiniz. Hatta isterseniz yelek şeklinde de yapabilirsiniz.

Hırkanın uzunluğu da yine sizin zevkinize kalmış. Bu şekilde kısa kalça hizasında yapabileceğiniz gibi daha uzun veya daha kısa bir hırka modeli de yapabilirisiniz.

Mevsimlik bayan hırka modeli gerçekten çok şık bir model. Hırkanın nasıl yapıldığını aşağıdaki görseli dikkate alarak inceleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta hırkanın kol kesim alanlarını düzgün yapmak olacaktır.

kaynak: pinterest.com

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu