MİNİCİK KARELER ÖRGÜ MODELİ

Farklı bir örgü modeliyle yine beraberiz. Değişik modelimizin adı ise minicik kareler örgü örneği olup, yapılışını altta sizlere adım adım anlatacağım. Bu güzel modeli kullanarak hırka, yelek veya battaniye modelleri yapımında kullanabilirsiniz.

Bitmiş halinin de resimleri olan çalışmanın aşama aşama resimleri de hemen altta yer alıyor. Önerim ise minik kareler örneğini bebek yelek modeli yapımında kullanmanız yönünde olacak.

Evde kalmış olan iplerinizi değerlendirmeniz de birebir güzel bir örgü çalışmasıdır. Ben öyle yaptım ve size de öneririm. Modeli yaparken Alize Diva kullanabilirsiniz. Yada beğendiğiniz ipler varsa onları da tercih edebilirsiniz.

Minik kareler örgüsü yapımı

İlk olarak 1.tur için 8+1 zincir çekip örgüye başlayacaksınız. Daha sonra ise 2.turda yapmanız gerekenler ilk olarak 7. zincir üstüne 3 trabzan yapacaksınız. Sonra ise siyah nokta ile gördüğünüz kısma 3 trabzan yapacaksınız. Adımları galeriden takip edebilirsiniz.

Arada zincir çekmeyip 7 zincir de atlıyorsunuz. 8. zincirin üstüne ise aynı işlemi tekrar etmelisiniz. Sıra sonuna kadar ise aynı işlemi yapıyorsunuz. 3. turda ise yapılanlar önce renk değiştireceksiniz. Sıra başına ipi sabitleyeceksiniz. 9 zincir çekerek hemen 2 yaprağın arası için trabzan batıyorsunuz. Sıra sonuna kadar bu aşamaları tekrar edeceksiniz.

minicik-kareler-orgu-modeli15
minicik-kareler-orgu-modeli15

4.tur yapılanlar ise 3 zincir çekip dönüyorsunuz. Daha sonra resimlerdeki gibi hemen zincirin yanı başına 3 trabzan yapacaksınız. Sonra da arada yine hiç zincir çekmeyip, diğer yuvaya atlayın. Sonrasında ise 1.tur yapılanları tekrarlıyorsunuz.

5.tur için ise renk değişip yine 9. zincirle yuvaları yapacaksınız. Model bu şekilde yapılıyor ve ilerliyor. İstediğiniz uzunluk neyse ona gelene kadar örmeye devam ediyorsunuz.

Anlatımda takıldığınız yer olursa galeriye bakmayı unutmayın. Ben aşamaları fazla detaylı anlatmadım. Tur attırarak örgüye devam ediyorsunuz. Çeşitli battaniye, bebek ürünleri, hırkalar veya kırlent türü örgülerde de işinizi görecek güzel bir örnek.

Güle güle kullanın hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu