MOR PAPATYA LİF MODELİ YAPIMI

Papatya lif örneği olarak da karşılaşabileceğiniz güzel bir model ve açıklamalı olarak aktaracağım lifi sizde öğrenip yapabilirsiniz. Görür görmez hemen yapmalıyım dediğim çalışmaya başladım. Birazdan sizlere mor papatya lif modelinin nasıl yapıldığını vereceğim.

Hemen altta yine kare kare hazırlayan hanım efendinin resimlerine yer verdik. Kendisine teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir model ve çiçek motifli lif örneğini sizde zorlanmadan yapabileceksiniz.

İlk olarak renk seçimi size kalmış. İstediğiniz iki rengi kullanabilirsiniz. Bu çalışma da kullanılan eflatun renk ile beyaz renk tercih edilmiş. 2. sırada eflatun ipin üzerine 1 sıra beyaz zincir yaparak life başlayacaksınız.

Beyaz renk zincirin hemen üstüne ise normal örgü ile doldurup, devam edeceksiniz. Sonrasında ise beyaz renkle aynı doldurma işlemine devam edip, doldurma işlemi sırasında köşe koymayı da unutmamanız gerekiyor.

5 sıra beyaz yapıp devam ettikten sonra ise biten orta kısım etrafı doldurmak gerekiyor. Bunun için küçük motifler yapacaksınız. Motif için 7 zincir çekip beyaz ile 12 direk yapacaksınız.

Sonrasında ise eflatun renk ile fıstık yapıp, 1 beyaz motif birde eflatun motif yapacaksınız. Fıstıkların hemen cundan lifin ortasına doğru tutturup, arka kısım için de 7 zincir çekeceksiniz. Sonrasında ise 6 adet fıstık ile dolduracaksınız. 2. sırada ki köşeleri ayarlayıp, örmeye devam ediyorsunuz.

9 sıra olduktan sonra da bitiriyorsunuz. Ön kısım ve beyaz arka kısmı motiflerden birleştireceksiniz. Son bölümde ise kenarına fıstık yaparak, fıstıkların tepesinde 3 zincir çekeceksiniz. Mor papatya lif modeli ortaya çıkmış olacak. Örneği bitirdikten sonra kullanabilir veya satarak para da kazanabilirsiniz. Takıldığınız bir nokta olursa üstteki örnek anlatımdan resimlere bakarak yararlanabilirsiniz. Güle güle kullanmanız dileğiyle…

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu