MOTİFLİ ÖRGÜ DANTELLER

Örgüler arasında yer alan danteller eskilerin gözdesi, günümüzün ise modası haline geldi. Gerçi günümüz genç kızları artık dantele fazla merak salmıyor. Daha çok annem yapsa da çeyizime koysam diye bakıyor.MOTİFLİ ÖRGÜ DANTELLER

En güzel dantel motiflerini altta örnekler halinde sıralamak istedim. Belki beğendikleriniz olur, yaptırmak isterseniz yaptıracağınız kişiye örnek amaçlı gösterirsiniz.

Ben dantel gördüğümde dayanamam hemen incelerim. Dantel örnekleri her zaman ilgimi çekmiş ve merakımı gideremediğim bir konu olmuştur. Örgü dantel motifleri arasında çok değişik ve farklı modeller de var. Tığ işinden yapılmış danteller var. Şiş işi dantel örnekleri var.

Dantel motifi anlatımı olarak bu yazımda pek bir şey katamadım. Affınıza sığınıyorum. Ancak ilerleyen zamanlarda sizlere motif yapmayı yani dantel motif hazırlamayı öğreten bilgiler paylaşacağım.

Dantel motif örnekleri

Üstte sıraladığımız motifler alıntı olup, hepsi çok güzeller ve yapanların emeklerine sağlık. Mutfak takımı için kullanılabilirler. Salon takımı, avize veya yastıkların kenarına işlemek için bu güzel motifleri sizde değerlendirebilirsiniz.

Göze hitap eden hoş dantelleri ister sade, ister motifli olarak kullanmak mümkün. Dantel işi hanımların hem çok sevdiği hem de sabır isteyen bir iş olmuştur. Yapanlara bu yüzden gördüğünüzde teşekkür edin.

Dantel sanatında artık çok değişik ve farklı motifleri görmek istiyoruz. Bu yüzden yeni modern dantel motiflerini yapmanın zamanı da geldi. Şimdilik görsellerle idare edin. Ben size çok şık dantel takımları yapımını anlatımlı olarak sunacağım. İyi haftalar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu