NAZAR BONCUĞU KESE LİF MODELİ YAPIMI

Nazar boncuğu yuvarlak lifin takımı kese lif modeli yapımı

Daha önce sizlere yuvarlak şekilde yapılmış olan nazar boncuklu bir lif modeli göstermiştim. Bugün ise size yuvarlak olan yapılan bu lifin takımı olan nazar boncuğu kese lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. NAZAR BONCUĞU KESE LİF MODELİ YAPIMI

Takım olarak hazırlanmış lif modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Daha önce size nazar boncuğu şeklinde yapılmış yuvarlak daha doğrusu altıgen şeklinde bir lif modeli göstermiştim. Bugün ise bu lifin takımı olan kese lif göstereceğim. Çeyizler için lif modeli yapmak isterseniz bu örneğe göz atabilirsiniz. Bunun dışında el işi yapıp satanlar için de güzel bir model.

Nazar boncuğu kese lif modeli yapımı için burada beyaz, buz mavisi, lacivert ve sarı renkte lif ipleri kullanılmış. İp renginizi dilediğiniz gibi değiştirebilirseniz. Nazar boncuğu modeli olduğu için mavi seçmenize gerek yok. Pembe tonları ile de bu lifi yapabilirsiniz.

Lif modeli yapımı için iki tane yuvarlak parça yapılmış. Bu parça yapılırken yine fıstıklı badem örneği kullanılmış. Videoda bu modelin yapımı gösterilmiş. Hazırlanan iki yuvarlak parça kenar kısımlarından birleştirilmiş ve birleştirme işlemi sırasında kenar süslemesi de yapılmış Ayrıca kesenin ağız kısmı da yapılmış. Ağız kısmına da ip ile bir bağcık yapılmış.

Nazar boncuğu kese lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu