NAZAR BONCUKLU LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik nazar boncuklu lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için harika bir takım lif modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bugün size nazar boncuklu lif modeli için yuvarlak olan modelin yapımını göstereceğim. İlerleyen günlerde ise bu lif modelinin takımının diğer  parçalarının yapımı aşamasını da göstereceğim. Lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisine sıklıkla nazar boncuğu modeli ile yapılmış olan lifler ekleniyor. İnternette de bu model ile hazırlanmış farklı lif modellerinin olduğunu görebilirsiniz. Ben bugün size badem modeli ile yapılmış olan ve 4 renkli bir lif modeli göstereceğim. Lif modelinde sarı, beyaz ve mavi renk kesinlikle kullanılırken orta kısım için istediğiniz farklı bir rengi de kullanabilirsiniz. Burada orta kısımda lacivert kullanılmış ama siz isterseniz siyah veya başka koyu bir renk kullanabilirsiniz.

nazar boncuklu lif modeli7

Çeyizlik nazar boncuklu lif modeli yapımına orta kısımda lacivert rengi ip ile başlanmış. Bir yuvarlak yapılıp üzerine fıstıklar ile üçgenler yapılmış. Bu üçgenlere badem modeli adı verilmekte. İki sıra lacivert, iki sıra sarı ve iki sıra da beyaz ip ile üçgen şeklinde fıstıklar yapılmış. Dört sıra da buz mavisi rengi ile fıstıklar yapılmış. En son küçük çiçekli bir model ile kenar örgüsü yapılarak lif modeli tamamlanmış. Modelin yapımı basit olduğu için örgü işine yeni başlayanlarda bu lif modelini yapabilir.

Nazar boncuklu lif modeli yapımı için  aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu