NEŞELİ ÇOCUKLARA OYUNCAK KARTON EV

Kartondan ev nasıl yapılır?

Mutlu çocuklara daha da mutlu olacakları güzel eğlenceli bir çalışma arkadaşlar. Evde kesinlikle babasını da yanına alın ve birlikte yapmaya başlayın. Muhtemelen evde satın alınmış bir şeylerin karton kolileri duruyordur.

Bu çalışma da kartondan ev maketi yapacağız. Yapımı gayet temiz ve kolay olan eğlenceli maket ev projesinde bize lazım olanlar ise şöyle ;

  • Karton koli.
  • Makas, maket bıçağı.
  • Yapıştırıcı.
  • Boya.
  • Cetvel.
  • Kalem.

Malzemeleri kendinize göre azaltabilir veya çoğaltabilirsiniz. Daha süslü olması için renkli el işi kağıtları da satın alarak evi kaplayabilirsiniz. Sade görünüm veya sprey boyayla da evi muhteşem bir hale de dönüştürebilirsiniz.

İlk olarak evin ön-arka-yanları için kesimler yapmanız gerekiyor. Bu konuda eliniz biraz yatkın olsa iyi olur arkadaşlar. Çünkü yamuk bir maket eve sahip olmak istemez siniz değil mi?

Aşamaları gördüğünüz gibi resimli anlatım üzerinden yola çıkarak yapmaya başlayabilirsiniz. Size önerim bu anlatımı yazıcınızdan çıktı alın ve kare kare aşamaları yapmaya başlayın.

Zor bir tarafı yok. Büyük bir karton maket ev yapmanıza da gerek yok. Çocuğunuzun içine gireceği büyüklükte de yapabilirsiniz. Yada karton ev maketini dilediğiniz büyüklükte yaparak evde süs amaçlı da kullanabilirsiniz.

Bu tür güzel maket çalışmalarını her zaman gördüğümde mutlu olmuşumdur. Sizlerde öğrenebilir ve hemen yaparak çocuklarınızı kız erkek farketmez mutlu edebilirsiniz arkadaşlar. Bence deneyin derim. Kolay gelsin ebeveynler.

kaynak : https://pinthemall.net/pin/56cb205e5be46/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. NEŞELİ ÇOCUKLARA OYUNCAK KARTON EV için yorumda bulun

    NEŞELİ ÇOCUKLARA OYUNCAK KARTON EV için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak NEŞELİ ÇOCUKLARA OYUNCAK KARTON EV için ilk yorumu yapabilirsin.