OJELİ PARMAKLAR BEŞ ŞİŞ PATİK MODELİ YAPIMI

Beş şiş ile ojeli parmaklar patik modeli yapımı

Beş şiş ile yapılmış güzle bir bayan patik modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Ojeli parmaklar beş şiş patik modeli şiş örgüsü ile örgü örmeyi bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir model olmuş. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için sizlere sık sık beş şiş ile yapılmış farklı örnekler göstermeye çalışıyorum. Bugün yine bayanlar için yapılmış tam çeyizlere koyulabilecek tarzda oldukça şık olan bir tasarım göstereceğim. Beş şiş ile patik modeli yapmakta zorlananlar iki şiş ile yapılmış olan patik örneklerine göz atabilirler. Şiş örgüsünü yapmayı hiç bilmeyenler veya hiç yapmayanlar ise o zaman daha önce gösterdiğim tığ işi ve tunus işi modellere göz atabilirler. Bu örnekler içerisinde mutlaka sizin yapabileceğiniz tasarımlar bulunmaktadır.

ojeli parmaklar bes sis patik2

Beş şiş ojeli parmaklar patik modeli yapımı için ana renk olarak krem rengi ip seçilmiş. Ojeli parmaklar adı verilen kısım için burada kırmızı kullanılmış. Siz pembe veya elinizde bulunan farklı bir renkte kullanabilirsiniz. Şiş olarak ise 3 numara beş tane şiş kullanılmış.

Patik modeli yapımı için 12 ilmek alınmış ve üzerine düz örgü yapılarak başlanmış. Burada yapılan ölçüler 37-38 numara ayak için oldukça uygun. Sizin elinizin sıkılığına göre bu patiğin büyüklüğü değişecektir. Patiğin üst kısmında bir model kullanılmış. Kenar kısımlar ise düz örülüp aralarda kırmızı ip kullanılıp bir desen yapılmış.

Ojeli parmaklar beş şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaqRjuVXcjs_Zq1bY_A2sxA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu