OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN MÜZİK ALETLERİ

Evde çocuklara muhteşem müzik aletleri yapabilirsiniz. Yaparken hem keyif alabilir hem de eğlenceli zamanla çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Yapacağınız çalışmalar için ekstra malzemeye de gerek yok.OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN MÜZİK ALETLERİ

Hepimizin evinde bulunan malzemeler karton, pipet, plastik tabak, şişe, gazoz kapağı, balon, bant ve boncuk gibi aparatlarla harika oyuncak müzik aletleri yapabilirsiniz. Farklı örnekler ve değişik oyuncak çalışmalarını toparlamaya çalıştık.

Aralarında beğendikleriniz olacak ve yapmak istedikleriniz konusunda size yardımcı olacağız. Çocuklar için okul öncesi veya bir pazar gününüzü onlara ayırıp çok güzel oyuncak karton müzik aletleri hazırlayabilirsiniz.

Kartondan gitar yapımı

Evde boşalan konserve kutusunu davul yapabilirsiniz. Kartondan tellerle gitar hazırlayıp çocukları sevindirebilirsiniz. Hatta şişeleri ipe dizip bir çubukla ses çıkmasını sağlayarak, çocuklarınıza müzik aletleri hazırlayabilirsiniz.

Yine altta yapımı anlatılmış video da koyduk. Bu sayede resimlerdeki gibi sizde çocuklarınıza müzik aletleri yapabilirsiniz.

okul-oncesi-cocuklara-muzik-aletleri-yapmak
okul-oncesi-cocuklara-muzik-aletleri-yapmak

Kartonu müzik aleti şeklinde kestikten sonra tel veya yukarıda sıraladığımız malzemeleri kullanarak onu bir müzik aletine dönüştürebilirsiniz. Ses çıkartan her türlü şeyi bir müzik aleti şekline dönüştürebilirsiniz. Altta yer alan videoda eğitici bir şekilde nasıl yapacağınız konusunda bilgi verilmiş. Yine örnek resimlere de bakabilir ve yapmak istediğiniz müzik aletini oyuncak olarak kartondan veya benzer malzemelerden yapmaya başlayabilirsiniz.

İnanın çocuklar çok mutlu olacak. İster oyuncak amaçlı yapın. İsterseniz de onlara müziği bu tür karton oyuncaklarla sevdirmeye çalışın. Sonuç olarak çocuklarınız mutlu, siz huzurlu olacaksınız. Kolay gelsin.

Kartondan müzik aletleri nasıl yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu