PONPONLU ÇİÇEK MOTİFLİ LİF

En güzel lif modelleri ve yapılışı ile yine karşınızdayım. Bu gün sizlere evinizde kullanmaktan ziyade süs amaçlı kullanacağınız hatta çeyizlik olarak saklayacağınız güzel bir ponponlu lif modelinin yapılışını paylaşacağım.PONPONLU ÇİÇEK MOTİFLİ LİF

Banyoda görüntüsü ile gelen misafirleri şaşırtacak güzel ve kolay yapıma sahip ponponlu lif çalışmasını bizlere paylaşan Melek hanıma teşekkür ederiz. Öncelikle yapımı aşama aşama yine resim olarak da altta yer alıyor.

Yapılışı ise şöyle başlıyor ; ilk olarak taban kısmını öreceksiniz. Daha sonra ise beyaz rengi kullanarak 10 sırada bırakıp, daha sonrasında ise orta bölümde beyaz çiçek bölümü için zincir çekerek halka oluşturmanız gerekiyor.

3 fıstık yaparak başlayacaksınız. Daha sonra da her sırada artırarak ne kadar büyüklükte olmasını istiyorsanız, o boyuta gelene kadar devam edeceksiniz. Ponpon papatyalı lif modeli olarak da isimlendirebiliriz aslında bu güzel çalışmayı, çünkü benziyor.

Ponpon papatya lif modeli

Büyüklük yani istenilen ölçüye gelmesi için çalışma tamamlandıktan sonra da etrafında yer alan çiçek kısımlarına geçeceksiniz. Burası için ise yine aynı şekilde 3 adet fıstıkla başlayıp, artırarak gideceksiniz.

ponpon-cicek-motifli-lif-yapimi
ponpon-cicek-motifli-lif-yapimi

İstediğiniz büyüklüğe geldiğinde ki yaklaşık 3 sıra elinizde hazır olan beyaz çiçekle birleştireceksiniz. Daha sonra da çiçek sayıları tamamlanır tamamlanmaz, örülen beyaz tabana iğne ile birleştirme işlemini yapacaksınız.

Gördüğünüz gibi yapımı zor olmayan güzel lif çalışmasını bitirdiniz. Güle güle kullanın. Çeyizlik saklayın veya sevdiğiniz birisine hediye olarak da vermeyi düşünebilirsiniz.

Ama yaptıktan sonra kıyıp da vereceğinizi pek zannetmiyorum. Çünkü ben yaptığımda pek veresim gelmemişti. Bir başka güzel lif yapımında tekrar buluşmak dileğiyle kendinize iyi bakın hanımlar. İyi pazarlar.

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. tek renkle yaptım çok güzel oldu. şimdi sırada 3 renk kullanacağım inanılmazsın nimet abla sağol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu