ORGANZE KURDELEDEN GÜL

Organze kurdeleyle yapılan gül veya çiçek çalışmalarına az çok rastlamışsınızdır. Bugün sizlere evde kolayca uygulayıp yapabileceğiniz bir çalışmanın tarifini paylaşacağım. Ben evde yaptım ve gerçekten lazım olmaz demeyin, oluyor. Çok işime yaradılar ve süsleme amaçlı yaptığım gülleri saksı süslemede kullandım.

Organze kurdeleye şekil vererek çiçek veya gül yapabiliyorsunuz. Çanta süsleme, kıyafet yenileme veya daha birçok şekilde toka yada değişik şeyler yapılabildiğini gördüm. Gerçekten güzel bir alan ve mutlaka bilmek gerekiyor.

Saten kurdele olarak da bilinen malzemeyi kullanarak çok değişik çalışmalar ortaya çıkarabiliyorsunuz. Kurdeleden gül nasıl yapılır diyorsanız öncelikle ; 9 cm. boyutunda kurdeleleri keserek işleme başlıyorsunuz.

Daha sonra uç kısımlarını katlayıp teğel alacaksınız. Uç kısımları büzdürüp, aynı teknikle yaprakları da hazırlamaya başlayacaksınız. Daha sonra bunları birbiri etrafına dikecek ve gülü tamamlamış olacaksınız.

organze-kurdele-gul
organze-kurdele-gul

Kurdele nakışı havlu yapanlar da kullanmaktadır. Zarif bir gül çalışması ile evinizde vitrine koyup süs amaçlı kullanabilirsiniz. Çeşitli dekor fikirlerinde size ön ayak olacaktır. Seccade modellerinde de yine kullanabileceğiniz bir alan ve öneriyorum.

Kurdele kumaşından gül yaparken boncuk türü malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu sayede yapacağınız süs daha güzel ve görkemli olacaktır. Evde kendi kendinize bu tür süs çalışmaları yapabilir ve satarak para da kazanabilirsiniz.

Kurdeleyi büzdükten sonra iğne iplikle de tutturabilir ve kıvrımlı kalmasını sağlayabilirsiniz. Çok güzel çalışmalar yapacağınızı düşünüyorum. Kolay gelsin iyi akşamlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu