ÖRGÜ AMİGURUMİ OYUNCAK KARAVAN MODELİ

Örgü oyuncaklar yaparak çocukları mutlu edebiliriz. Yapımı zor olmayan ve örgü üzerine değişik şeyler yapmak istiyorum? diyenler için güzel bir çalışmayı anlatacağım. Örgü amigurumi karavan oyuncak olarak süs amaçlı da evinizde bu güzel çalışmayı sergileyebilirsiniz.ÖRGÜ AMİGURUMİ OYUNCAK KARAVAN MODELİ

Amigurumi karavan nasıl yapılır?

İlk olarak amigurumi çalışması için elinizde olması gereken malzemeler var. Bunlar krem renkli pamuklu iplik, siyah ile gümüş renk iplik, 3,5 mm. tığ, siyah boncuk, 2,5 mm. tığ, elyaf veya pamuk, mavi yada siyah iplik malzemelerini temin ettikten sonra yapılışı şu şekilde ;

İlk olarak 3,5 mm. tığla mavi yada siyah iple birlikte 19 zincir çekeceksiniz. Daha sonra ise üstüne 18 sık iğne yapmanız gerekiyor. 1 sıra daha 18 sık iğne olacak şekilde öreceksiniz. Sonra da kenar kısımları için artırma yapmanız gerekiyor. 20 sık iğneye çıkararak, 1 tur 20 adet sık iğne olacak şekilde öreceksiniz.

orgu-amigurumi-oyuncak-modeli
orgu-amigurumi-oyuncak-modeli

Böylece sayı 28 sık iğneye çıkacak şekilde örmeye devam edeceksiniz. Her artırma işlemi için aynı sayıda 1 tur öreceksiniz bunu unutmayın. İp rengini değiştirip, krem renkli iple devam edeceksiniz.

Sonra da 1 sıra yine 28 sık iğne olacak şekilde öreceksiniz. Kenarlardan eksiltme yapıp sayıyı 12’ye kadar indireceksiniz. Aynı biçimde 2 parçayı örün. Sonra da kapı bölümü için mavi renkli ipliği kullanarak 8 zincir çekin ve üstüne 7 sık iğne yapın.

5 sıra aynı şekilde örün. İplik rengini değişip, 9 sıra krem renkle örmeye devam edin. Kenar kısımları için ise 2 rengin birleştiği yer olan gümüş renkli iple sık iğne yapın. Sonra da ördüğünüz parçanın üstüne dikin.

Pencere kısmı için ise mavi iple 8 zincir çekin. Üstüne 7 sık iğne yapın. 7 sıra aynı şekilde örün. Kenar kısımları için 1 sıra sık iğne dolanın. Tekrar yine gümüş renkle 1 sıra sık iğne örüp, kapıyı ise diktiğiniz parça üstüne dikin.

Sonra da orta bant kısmı için 9 zincir çekin ve üstüne 8 sık iğne yapın. 2 parçayı birleştirmek için bu uzunlukta örmeye devam edin. Yaklaşık olarak 36 sıra olacak. İki parça arası için birleştirerek örün.

İçini pamuk veya yün, yada elyaf malzemesi ile doldurun. Tekerlek kısmı için ise gümüş iple sihirli halka içerisine 6 sık iğne yapın. Siyah renk ip ile her ilmeği 2 kez batarak, 12 sık iğne yapın. Arabanın üstüne dikin.

Sonra da gümüş renkli ipi zincir çekerek arabanın her tarafı için resimlerdeki gibi dikin. Gördüğünüz gibi amigurumi karavan araba tamamlanmış olacak. Çok güzel bir çalışma ve benzer amigurumi çalışmalarını araştırıyorum. Bulunca yine sizlere açıklamalı bir şekilde paylaşacağım.

kaynak : https://greedyforcolour.blogspot.com.tr

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu