ÖRGÜ ÇİÇEK MOTİFLİ ŞAPKALI BEBEK YELEK YAPILIŞI

Elinizde uygun ip, bir çift şiş ve uygun tığ olduğunda hemen hemen her türlü örgüyü kolayca yapabileceğinizi düşünüyorum. El işi yapmayı seviyorsanız paylaştığım örgü çiçekli şapkalı bebek yeleğinin yapılışı hem örnek resimlerle hem de anlatımlı video ile altta yer alıyor. Evde üretmeyi seven hanımlar yelek, şal, bluz, hırka ve atkıların dışında bebek takımları ile mutfak takımları da örerek yapabilmektedirler.

Örgü örneklerini gün geçtikçe sitemizde fazlalaştırıyoruz. Bazen hiç görmediğim örgülerle karşılaşıyorum. Bazen de bu tür çiçekli motifli şapka örgü bebek yelekleri yapılışı görünce hemen heveslenip öğrenmeye çalışıyorum.

Bu paylaşımda çiçek motifli bebek eşyası yaparken genelde kız bebekler için bu tür çalışmalar tercih edilir. Bebeğinize ve başkasının bebeğine hediye olarak da yapmayı düşüneceğiniz el işi, çiçek motifli şapkalı bebek yeleği yapımını yabancı da olsa bir video ile paylaştım. Ben izledim ve adımları uygulayarak ve takip ederek nasıl yapılacağı öğreniliyor.

Şapkalı örgü bebek yeleği nasıl örülür diyorsanız ; öncelikle hangi rengi çok seviyorsanız o ipi kullanabilirsiniz. Örgü ipi olarak örnek resimlerdeki gibi sarı veya pembe renklerini de tercih edebilirsiniz. Çiçek motifli şık şapkalı yani kapüşonlu bebek yeleği yaparak kız bebeklere giydirebilirsiniz.

Tığla çiçek motifleri örüp, birleştirerek tamamlayacağınız yelek üzerinde kapüşon olması yeleği daha da şık görüntüye kavuşturuyor. Yeleği tek bir renkle örebilirsiniz. Yada farklı renkleri birbirine katarak da desen elde edip örebilirsiniz. Yelek için kullanacağınız motifleri herhangi bir bebek battaniyesi yapımında veya hırka yada paspas yapımında da tercih edebileceğinizi söyleyebilirim.

Kız bebek yelek yapılışında videoda kapüşon nasıl yapılır? detaylar ve adımlar eğitici olarak verilmiş. Türkçe olmadığı için biraz zorlanabilirsiniz. Ancak izleyerek örneği çıkaracağınızı tahmin ediyorum. Kolay gelsin.

orgu-kapusonlu-bebek-yelegi-orgusu
orgu-kapusonlu-bebek-yelegi-orgusu

Çiçekli şapkalı örgü yelek modeli yapılışı

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

2 Yorum

  1. gri renk bebek yeleği yapmıştım tıpkı ona benziyor. her kim yaptıysa veya anlattıysa eline sağlık. nimet abla iyiki paylaştın bunu eski günlere gittim. sağol varol.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu