ÖRGÜ ÇOCUK ŞAPKASI YAPILIŞI

Örgüden çocuk şapkası

Sarı renk ne güzel de durmuş çocuk şapkası örgüsünde… görür görmez üstündeki kelebek motifleri ne çok beğendim bilemezsiniz hanımlar. Örgü işi çocuk şapkası yapmayı öğreneceğiz bu gün. Paylaşan ve anlatan kişiye şimdiden teşekkürler.ÖRGÜ ÇOCUK ŞAPKASI YAPILIŞI

Çok güzel bir çalışma ve ihtiyacınız olmasa bile insanın yapası geliyor. Anlatımlı çalışmayı kısa sürede yapıp, hemen kullanması için çocuklara da verebilirsiniz. Bu renk hem hoşuma gitti. Hem de görüntüsü çok güzel.

Anlatımlı çalışmada iki parça örebilirsiniz. Yada bir başlayıp kalıp için tas kullanıp bitirebilirsiniz. Ölçü olarak kafa büyüklüğüne göre veya hangi çocuğa yapacaksanız karış hesabı da ölçüsünü tutturabilirsiniz.

orgu-cocuk-sapkasi-yapilisi

Örgü işi çocuk şapkası yapımını daha önce çoğu kez ele almıştık. Hatta iki parça örülen çalışmalar da yapmıştık. Anlatımlı bu güzel çalışmayı öğrendikten sonra dilerseniz düğme ile de üzerinde süsleme çalışması yapabilirsiniz. Hatta kurdele şeridi dahi kullanabilirsiniz hanımlar.

Örme çocuk şapka modeli

Yaparken zorlanmayacağınız güzel bir örgü şapka modeli olup, bu tür çalışmalar yapıp satarak para dahi kazanabileceğiniz geliyor aklıma. Sevenlere yapıp verebilirsiniz. Yapımı da sanıyorum 1 gün bile sürmez. Hemen yapıp kullanabilir çocuklar.

Değişik renk hatta mor renk çok güzel durur diye düşünüyorum. Düz örgüden yapılan bu güzel örgü şapka örneğini sizde öğrenip yapabilir ve yeğenlerinize hediye edebilirsiniz. Mavi renk yapıp erkek için örebilirsiniz. Pembe veya sarı yada turuncu renk de iyi gider diye düşünüyorum. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA/videos

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu