ÖRGÜ ÇORAP BOT MODELLERİ

Farklı modellerde örgü çorap botlar

Örgü çorap botlar son zamanlarda bayanlar tarafından en çok tercih edilen örgü işlerinden birisi oldu. Kışın soğuk günlerinde ayakları sıcak tutmak için bu örgü çorap bot modelleri iyi bir alternatif diyebiliriz.ÖRGÜ ÇORAP BOT MODELLERİ

Örgü çorap bot modelleri ile ilgili internet üzerinden farklı modeller bulmanız mümkün. Bu örgü çorap botlar hem tığ ile hem de şiş ile yapılabiliyor. Siz bu botları yaparken yapmayı en çok sevdiğiniz el işi ile veya yapımı daha kolay olan örgü işi ile yapabilirsiniz.

Örgü çorap bot modellerini incelediğimizde her birinde farklı örgü işleri kullanılmış. Kimi botlar sade bir şekilde yapılmış olsa da kimisinin üzerine eklenen detaylar ile botlar şık bir hale getirilmiş.

Bu örgü çorap bot modellerini yaparken sizi sıcak tutacak kalın yünlü ipleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde sıcak tutmasının yanında rahatta edebilirsiniz.

Örgü çorap bot modelleri üzerine küçük pon ponlar, bağcıklar veya dilediğiniz farklı bir süsleme tekniği uygulamanızda mümkün. Farklı renklerde yapacağınız bu botların daha uzun ömürlü olması için veya ayağınızın rahat etmesi için altına bir tabanda yapabilirsiniz. Bunun için bir terlik veya ayakkabı tabanı kullanabileceğiniz gibi, keçe veya deri parçası da kullanabilirsiniz. Bu şekilde örgü çorap botunuz hem daha şık görünecek hem de ayaklarınız içerisinde rahat edecektir.

Örgü çorap bot modelleri için burada bulunan görselleri dikkate alabilirsiniz. Bunun yanında ilerleyen günlerde yeni modeller ve yapım aşamalarını da sizlere sunmaya çalışacağım.

kaynak: https://tr.pinterest.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu