ÖRGÜ ERKEK BEBEK PANTOLON MODELİ

Bebek pantolon örgüsü

Örgüden yapılmış bebek ürünlerini her zaman sevmişimdir. Sizde benim gibi bu tür güzel örgü çalışmalarına bayılıyorsanız? alttaki modeli görünce de yapmak isteyeceksiniz. Örgüsü kolay ve yeni örgüye başlayanların dahi hemen kolayca yapacağını düşünüyorum.

Bebek pantolonu örmek için öncelikle malzeme olarak elinizin altında Anchor kido marka el örgüsü ipliği olması gerekiyor. Renk kodu ise 200 olup, mavi-beyaz renkleri tercih edebilirsiniz. 100 gr. yeterli olacaktır. Yine 3,5 numara misinalı şiş ile 2 cm. lastik yeterli olacaktır.

orgu-erkek-bebek-pantolon-modeli
orgu-erkek-bebek-pantolon-modeli

Çalışmayı yapacağınız zaman ilk olarak şişe 25 ilmek atarak başlayacaksınız. Sonra da 7 sıra pirinç örüp, üstüne ise 35 sıra düz örgü öreceksiniz. Sonrasında da iç yani ağ kısmı için şiş üstüne 34 ilmek olana kadar 4 sıra da 1 ilmek artırıp, örgüye devam edeceksiniz.

Örgü bebek pantolon yapılışı

Son artırma işleminde ise örgüyü beklemeye alıp, aynı şekilde 2. parça örme işlemine başlayacaksınız. Beklemeye alınan parçayı da birleştirip, 50 sıra düz örgü öreceksiniz. Şişten çıkarmayıp 64 ilmek yapacaksınız. Altta şemayı inceleyin.

orgu erkek bebek pantolon semasi

Arka kısmını ise ön parçanın aynısını tekrar örün. Son sıra için yuvarlak şişe geçirip, ön parça da yuvarlak şişe geçirilerek 6 sıra 1 ters ve 1 düz lastik öreceksiniz. Sonra da öteki sıra 2 ilmek birlikte alıp, 1 şişe dolayacaksınız. 2 ilmeği birlikte alıp, sırayı bu şekilde tamamlamaya devam edeceksiniz.

Sonra da öteki sırayı 1 ters, 1 düz ve 1 ters 1 düz 7 sıra lastik öreceksiniz. Daha sonra kapatacaksınız. Ön ile arka parçayı da birleştirip dikeceksiniz. Bel lastik kısmı içe kıvırarak 2 cm. lastiği de içine yerleştirip dikeceksiniz. Sonunda bitti ve güzel bir bebek örgü pantolona sahip olmuş oldunuz. Güle güle kullanın.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu