ÖRGÜ KABURGA MODELİ YAPIMI

Örgüden kaburga örneği

Örgülerinizde yeni bir örnek kullanacağınızı söylemeliyim hanımlar. Zor değil kolay ve kalın şişle yapılıyor. Ne de güzel örgü atkı modeli olur bu örnekle… siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama, bence güzel kalın iple atkılar yapılabilir. Aynı zamanda koltuk örtüsü olarak da yapmayı düşünebilirim.ÖRGÜ KABURGA MODELİ YAPIMI

Anlatımlı örgü kaburga örneğini öğrenerek güzel atkı veya şal modelleri yapılabilir. Kalın şişle yapılıyor. Kalın şiş kullanarak örgü kaburga modelini kazak yapımında da tercih etmenizi istiyorum.

kalin-sisle-atki-modeli

Örgüsü kolay olan bir çalışma. Yine yeni örgüye başlayan hanımlara da önerdiğimin altını çizmek isterim. Öneri örgüler arasına da katacağım. Notlarıma baktığımda bu örgü modelinin zorlayıcı yanlarının olmadığını yazmam gerektiğini görmekteyim.

Anlatacaklarım bu kadar hanımlar. Ancak ilk fırsatta kalın şişle atkı yapımına iyice bir el atacağım ve nasıl yapıldığını ele alacağım.

Yeğenlerim arkadaşlarında gördüğü örgü atkıların resimlerini bana çekip çekip getiriyorlar. Bana da yap hala diye 🙂 ve ilk fırsatta da yapacağım.

Sizlerde bu muhteşem örgü sanatını öğrenerek sevdiklerinize harika atkılar veya örgüler yapabilirsiniz. Her zaman el örgüsü ile yapılan çalışmaları sevmişimdir ve önermişimdir. Çünkü sağlıklı ve herhangi bir katkı malzemesi yok. Kendimiz yapıyoruz sağlıklı bir şekilde.

Örgü kaburga modeli

Anlatım ahşap şişle anlatılmış. Siz normal satın alacağınız kalın şiş kullanarak da örgünün nasıl yapıldığını ve mantığını çözebilirsiniz. Bunu görünce elle örülen atkı modeli aklıma geldi. Hatta yapımı sitemizde mevcut. Ona da bakmanızı öneririm hanımlar kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. ahşap şişlerim boşa çıktı demiştim taa ki bu örgüyü görene dek. sağol nimet bacım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu