ÖRGÜ KIRMIZI BEBEK AYAKKABI MODELİ

Çok güzel ve harika bir örgü patik yapımıyla yine karşınızdayım. Sultan hanımın takipçisiydik biliyorsunuz. Bu anlatım ve çalışma da kendisine ait. Zaten resimlerin üstünde adını göreceksiniz. Kendisini facebook sayfasından takip etmenizi öneriyorum.ÖRGÜ KIRMIZI BEBEK AYAKKABI MODELİ

Gelelim örgü kırmızı patik modelinin yapımına ; ilk olarak 41 ilmek atarak başlayacaksınız. Daha sonra 1 sıra haroşa örüp, 2 ör 1 dola yapıp 18 ör 1 dola ve 1 düz öreceksiniz. Daha sonra ise 1 dola 18 ör, 1 dola 2 ör yapacaksınız.

Sıra bitince de haroşayı öreceksiniz. 3 ör 1 dola ve 18 ör 1 dola. Sonrasında 3 ör 1 dola ve 18 ör ve 1 dola yapacaksınız. 3 ör yapıp sıra bitecek. Haroşa örülecek. Sonra 4 ör 1 dola, 18 ör 1 dola ve 5 ör 1 dola ile 18 ör 1 dola 4 ör sıra bitecek. Haroşa öreceksiniz.

Örgü kırmızı babet yapımı

5 ör 1 dola, 18 ör 1 dola ve 7 ör 1 dola 18 ör 1 dola ve 5 örüp sırayı bitirecek ve haroşa öreceksiniz. 6 ör 1 dola, 18 ör 1 dola ve 9 ör 1 dola ile 18 ör 1 dola ve 9 örüp sırayı bitirip, haroşa öreceksiniz.

Patiğin tabanı bu şekilde bitmiş olacak ve toplamda 57 ilmek olmuş olacak. Patik tabanı örnek resimlerde 0-6 aylık bebekler için uygundur. Patiğin yapılışına devam edelim.

12 sıra düz ile ters örmeniz gerekiyor. Kırmızı bebek babet yapımında önce patiğin yüzünü yapacaksınız. Bunun için 20 düz örülecek. Değiştirerek örüleceğini unutmayın. Sağdaki ilmek ise sol taraf üstüne gelecek biçimde 2’sini bir öreceksiniz.

1 düz ve 2’sini bir öreceksiniz. 1 düz ör, 2’sini bir ör yapacaksınız. 1 düz ortada kalacak. 2’sini bir alıp öreceksiniz. Fakat değiştirme yok. 1 düz ör. 2’sini bir alıp ör. 1 düz ör. 2’sini bir alıp ör. Düz ör ve 20 düz örüp tersinden ters ör yapacaksınız.

19 ör. 2’sini bir ör. Değiştirerek bir ör. İkisini 1 ör ve 2’sini bir ör yapıp ortada düz öreceksiniz. İki sırada ilk sırada 6 ikinci sırada ise 6 toplam olarak 12 ilmek kesmiş olacaksınız. Kalan ilmek sayısı ise 45 olacak. Patiği düz olarak bitirip keseceksiniz.

Bağcık kısmı için ise 5 ilmek çıkararak öreceksiniz. Uç tarafı için düğme yeri açarak 1 diş haroşa örmeniz gerekiyor sonra bitirin. Patiği dikip kullanmaya başlayabilirsiniz. Şahin Sultan Özdemir hanım efendinin tarifidir. Kendisine sizde yorum yaparak teşekkür edebilirsiniz. Sıra onun kendisinin yaptığı çilek patik modelinde, görüşürüz hanımlar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu