ÖRGÜ KURDELELİ LİF MODELİ

Kurdeleli lif nasıl yapılır

Evde lif yapmaya başlamak üzere iseniz bu modeli görmeden başlamayın derim. Çünkü güzel bir lif modeli ve nasıl yapılacağı da detaylıca tarif ediliyor. El sokmalı lif veya normal örgü lif yaparak da kullanabileceğiniz bu modeli bir tek farkla yapıyorsunuz. Üstünde kurdele var. Yani kurdeleli lif adını buradan alıyor. Mükemmel bir çeyizlik lif modeli olduğunu söyleyebilirim.

Nasıl yapılacağı ise hemen altta detaylıca verilen anlatımlı Türkçe videoda yer alıyor. Lif örmek üzereydim ve bu modeli görünce bir an durdum. İzleyince neden yapmayayım ki? dedim. Sizde öğrenip, kendinize kullanmalık veya çeyizlik olarak kızınıza yada gelininize yapabilirsiniz.

kurdeleli lif modeli yapimi
kurdeleli-lif-modeli-yapimi

Kurdele bölümü için anlatımda dikkat etmeniz gereken bölümler var. Normal lif yaptıktan sonra yine kenarına şerit geçirerek de süsleyebiliyorsunuz. Ancak ben şerit kısmını pek beğenmedim. Kurdele kısmını koyarak lif modelini güzelleştirdiğimizi söyleyebilirim.

Kurdeleli lif yapılışı

Yapımı zor olmayan lif modelinde kurdele görünümü hem güzelleştirmiş. Hem de life ayrı bir boyut katmış. Çeyizlik lif modelleriniz arasına girecek olan güzel bir kurdele lif örneği olduğunu söylemek isterim hanımlar. Ben çok sevdim ve izledikten sonra ilk fırsatta pembe beyaz renkte yapmayı düşünüyorum.

Kolay bir model ve düz örgüden sonra sadece kurdele kısmı biraz karışık gibi duruyor. Ancak adımları uygulayarak zorlanmadan yapabileceğimizi söylemek isterim. Bir başka güzel lif modelinde görüşmek dileğiyle hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu