ÖRGÜ LAVANTA DEMETLERİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIM

Örgüden yapılan lavanta demetleri

Bugün sizlere süslemelerde kullanacağınız çok şık ve gösterişli örgü lavanta demetleri yapımını göstermek istiyorum. Tamanne Youtube kanalında gördüğüm bu demetler benim çok hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim.ÖRGÜ LAVANTA DEMETLERİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIM

Lif, örgü kazak, örgü yelek, örgü hırka ve örgü ile yapılan diğer el işlerinde süsleme olarak farklı çiçek modelleri kullanılabilir. Yapılan el işine göre değişik süslemeler tercih edip şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bugün ben sizler için bu şekilde örgü işlerinde süsleme olarak kullanabileceğiniz çok şık lavanta demetleri yapımı göstermek istiyorum.

Örgüden yapılmış lavanta demetleri için yeşil lif ipi, mor lif ipi ve eflatun lif ipleri kullanılmış. Birde demetleri bağlamak için kahverengi tonlarında bir lif ipi kullanılmış. Siz dilerseniz farklı renklerde kullanabilirsiniz.

Lavantaları burada gösterilen boyutta yapmak isterseniz videoda verilen sayılara dikkat edin. Daha büyük lavanta demeti yapmak için ise videoda verilen anlatıma dikkat edip daha büyük modeller yapabilirsiniz. Süsleme yapacağınız yere göre istediğiniz büyüklüğü tercih edebilirsiniz.

Lavanta demetleri yapımı için tığ kullanılıyor. Çok basit bir el işi. İlerleyen zamanlarda sizlere bu lavanta demetlerinin süsleme olarak kullanıldığı lifin yapımını da göstermek istiyorum. Video içerisinde lavantaların yapılışı çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burayı takip ederseniz kolayca bu el işinin yapımını öğrenebilirsiniz.

Örgü lavanta demetleri yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu