ÖRGÜ MİNYONLAR KALEMLİK YAPIMI

Örgü işi minion kalemlik

Örgüden yapılan minion kalemlik çalışmasını çok seveceksiniz. Mavi, sarı, beyaz ve siyah renk ip kullanarak öreceğiniz kalemliği çocuklarınız çok sevecek. İsterseniz kalemlik olarak yapın. İsterseniz de süs amaçlı çocuk odasına oyuncak niteliğinde de yapabilirsiniz.ÖRGÜ MİNYONLAR KALEMLİK YAPIMI

Örgüden yapılan minimon kalemlik modeli için fermuar da gerekiyor. Göz kısmı için ben düğme kullanmayı düşünüyorum. Yapılışı detaylı olarak altta videoda yer alıyor. Örgü işi kalemlik yapmayı daha önce de ele almıştık. Hatta güzel örgü cüzdan modelleri yapmıştık. Bu yazımda paylaştığım örgü işi kalemlik modeli ise minimon karakterinin yüzünden oluşuyor.

orgu-minion-kalemlik

Seveceğiniz bir kalemlik örneği ve yaparken keyif alacağınızı söyleyebilirim. Alt kısımdan başlanarak yapılan kalemliği mavi renk iplerle başlayarak, üste doğru sarı renk ipe geçerek örüyorsunuz. Yapımını zorlanmadan keyif alarak yapacağınız kalemlik örgüsünde göz kısımlarını ben sonradan eklemeyi düşünüyorum. Sizde öyle yapabilirsiniz.

Örgüden minyon kalemlik

Örgü işi minion oyuncak olarak da yapıp kullanabilirsiniz. Bunun için arka kısmını yapıp fermuar eklemeden için elyaf, pamuk veya yünle doldurup kenarlardan dikmeniz yeterli olacaktır. Bence güzel bir çalışma ve özellikle çocuklarınız kız veya erkek farketmeksizin çok seveceklerini söylemeliyim.

Sevimli kalemliği yaptığınızda dikkat edin, görenler bana da yap diyecektir. Bu yüzden yaparken modeli kavrayıp, sonraki yapışlarınızda daha pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Kolay bir örgü çalışması ve ben oyuncak olarak yapmayı düşünüyorum. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu