ÖRGÜ OKLAVA ÖRNEĞİ YAPILIŞI

Örgü oklava modeli

Bu şık modeli öğrendikten sonra aklınıza ilk olarak örgü bebek çalışmaları yapmak gelecek. Çünkü ben ilk gördüğümde hemen bir örgü bebek tulumu yapmak veya örgü bebek elbise modeli yapımı aklıma düştü.

Yapımı gayet kolay olan örgü oklava modelini kolayca öğrenip, sizde Canım anne ailesinin bu güzel çalışmasını öğrenip, hemen yapmaya başlayabilirsiniz hanımlar. Diğer paylaştıkları örgü videoları da şahane olan bu kanalı özellikle tavsiye ediyorum.

Altta benzerlerini de bulacağınız çalışma ile ilgili bilgi vermek gerekirse ; öncelikle örgü bebek battaniye modeli yapılabileceğini söylemek isterim. Anlatımlı örgü bebek çalışmalarında oklava örgü modelini kesinlikle kullanın derim.

Görünümü şık duruyor. Hem tek iple örülüyor. Tığ işi örgü bebek battaniye veya hırka yada yelek modeli yapacağınız zaman uygun düşecek en iyi örneklerden birisinin bu olduğunu söylemek isterim hanımlar.

Anlatımlı ve Türkçe videolu oluşu nedeniyle de takıldığınız yer olunca başa alın ve tekrar dinleyerek örgü oklava örneğinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz hanımlar. Ben ilk izlemede hemen örneği çıkarttım diyebilirim.

oklava-orgu-modeli

Öğretici çalışmayı severek kapacak ve modeli kavradıktan sonra hemen bebek örgüsü veya oklava örneği lif modeli yapımında kullanmak isteyeceksiniz hanımlar. Örgüye yeni başlayan hanımlar içinde önerdiğim ve lif yapımı için tavsiye ettiğim bir örnek. Mutlaka inceleyin ve severseniz hemen yapmaya başlayın derim. Çeyizlik güzel şeyler yapılabilecek bir model.

Örgüden oklava örneği

kaynak : https://www.youtube.com/user/canimannetv/videos

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÖRGÜ OKLAVA ÖRNEĞİ YAPILIŞI için yorumda bulun

    ÖRGÜ OKLAVA ÖRNEĞİ YAPILIŞI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖRGÜ OKLAVA ÖRNEĞİ YAPILIŞI için ilk yorumu yapabilirsin.