ÖRGÜ ŞAL İÇ İÇE TRABZANLAR ÖRNEĞİ

Örgü modelleri arasında yeni olan ve değişik bir örnekle yine karşınızdayım. Anlatımlı yabancı bir videosu da bulunan iç içe trabzanlar örnekli şal modelinin yapılışı çalışmasında kendimce tarifim de olacak.

Bu güzel örneği kullanarak battaniye modelleri yapabilirsiniz. Şal modelinde kullanabilir veya atkı yapıyorsanız, atkıda da çok güzel duracağını düşünüyorum. Ben ilk olarak hırka modeli yapacağımda bu örneği deneyeceğim. Gerçekten görüntüsü çok güzel.

Yabancı videonun sesini kısın ve izleyerek sizde yapmaya devam edin. Ben öyle yapıyorum ve çok iyi oluyor. İç içe trabzanlar örnekli çalışmanın tarifi ise şöyle ; İlk olarak modeli anlamak için zincir sayısını kısa tutabilirsiniz.

İç içe trabzanlar örgüsü

Modeli iyice kavradıktan sonra da ne kadar uzunlukta istiyorsanız o uzunluğa gelene kadar örmeye devam edebilirsiniz. Zincir çekimi bittiğinde hemen sonrasında ise tığa 3 defa ip doladıktan sonra modeli kurma işlemine geçiyorsunuz.

Devamında videoyu izleyerek örgü modelini daha iyi kavrayabilir ve aynı anda gidebilirsiniz. Ben genelde bu tür çalışmalar bulduğumda ve yeni olduğunda bu şekilde yapıyorum. Sizlere de öneririm.

orgu-sal-ic-ice-trabzanlar-orgu-ornegi
orgu-sal-ic-ice-trabzanlar-orgu-ornegi

İç içe geçmeli trabzanlar örneğiyle şal yaparak, soğuk kış günlerinde boynunuzu sıcak tutabilirsiniz. Moda amaçlı da güzel renkler tercih ederek harika şal modelleri yapabilirsiniz. Hırka modeli için de gayet uygun bir örnek olduğunu düşünüyorum.

Bir arkadaşıma gösterdiğim bu örnek için yapacağı kazakta da kullanabileceğini söyledi. Süveter veya kazak için de sanırım bu örneği kullanabilirsiniz. Yeni örnekler ve devam modellerle tekrar görüşmek dileğiyle… videoyu izlemeyi unutmayın.

İç içe trabzanlar örneğiyle şal yapılışı

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu