ÖRGÜ ŞAL KURTÇUK MODELİYLE YAPILIŞI

Örgü şal modeli yapmaya başlamak için örnekleri geziyordum. Karşıma örgübahçem sitesinde bulunan çok güzel bir örnek çıktı. Kurtçuk püsküllü şal olarak isimlendirmişler. Çok güzel ve yapılışını öğrendiğim kadarıyla sizlere de aktaracağım.

Ben evde başladım ve bitmek üzere, bitince çok güzel olacağını düşünüyorum. Kızınıza veya gelininize yapabilirsiniz. Hatta bu tür çalışmalar yapıp satışa sunarak evinize ek para da kazanabilirsiniz.

Örgü kurtçuk püsküllü şal

Modelin yapılışı kolay ve aşamaları takip ederek sizde anlattıklarımı yapıp çalışmayı tamamlayabilirsiniz. İlk olarak kurtçuk püskülü için 8 cm. zincir çekerek başlayabilirsiniz. Daha sonra geri dönüp, bütün zincirlerin hemen üstüne 2’şer trabzan yapacaksınız.

Ardından da zincire başladığınız bölüme geri geleceksiniz. Daha sonra da 1 sık iğne yapıp, şala bağlantı yapacaksınız. Sonra da 1 adet püskülü bu şekilde ortaya çıkartmış olacaksınız. Hemen sonra da 1 ilmek atıp, yine baştan yapılan işlemleri tekrarlayarak püskül kısımlarını tamamlamış olacaksınız.

Şalı yapmaya başladığınızda ilk olarak beyaz iple toplam 20 tane ilmek atıp, koyu pembe ipi de kullanarak toplamda 74 ilmek atarak, beyazla da yine 26 ilmekle başlamış oluyorsunuz.

Sonra da 2 diş haroşa örüp, her 2 tarafından 3’er ilmek örgü boyunca ilerleyecek haroşa yapacaksınız. Renkleri ise sırasıyla uygulayıp, geriye kalan 120 ilmeği ise düz öreceksiniz.

Pembeyle ördüğünüz 74 ilmek ve 28 cm. örüp, sonra da toplam 6 cm. beyaz iple de örerek, 26 beyaz ilmek ve 74 ilmek mor, 26 da beyaz iple öreceksiniz. Hemen sonrasında ise mor renkle ördüğünüz 74 ilmek ile 67 cm. sonrasında toplam 6 cm. beyaz renk öreceksiniz.

orgu-sal-kurtcuk-modeliyle-yapilisi
orgu-sal-kurtcuk-modeliyle-yapilisi

İlmekler 26 ilmek beyaz, 74 ilmek pembe renk, 25 ise beyaz ilmek olacak. Sonra da pembe ile öreceğiniz ilmekleri hemen 26 cm. örüp, sonrasında da bütün ilmekleri 2 diş haroşa ördükten sonra tek seferde kesip bitireceksiniz. Sonra da ilk başta yapılan kurtçukları her iki tarafa da geçirip, işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

Gerçekten güzel bir örgü modeli ve beğeneceğinizi düşünüyorum. Güle güle kullanın.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu