ÖRGÜ ŞAL MODELİ FİRKETE

Çok güzel bir şal modeliyle yine beraberiz. Belki de diyeceksiniz nedir sende ki bu şal sevgisi? evet biraz öyle oldu. Gerçekten örgüden yapılmış şal modelleri görünce dayanamıyorum. Yapamasam da yapılışını öğrenip, belki ileride kendime veya başkasına yaparım diye düşünüyorum.ÖRGÜ ŞAL MODELİ FİRKETE

Altta da yine çok güzel aşamalarının açıklandığı öğretici resimler yer alıyor. Adım adım takibini yaparak örneğini çıkartıp yapabileceğinizi düşünüyorum. Örgü şal örneğinde bitmiş hali ve yapılışının ilk kareleri de yer alıyor.

Firkete örgü tekniğinden yapılmış şalı beğeneceksiniz. Firkete şal örneklerini oldum olası sevmişimdir. Eski bir teknik olup, günümüzde fazla kullanılmadığını da duydum. Firkete üzerine ustalaşmış kişiler bu örneği gördüklerinde hemen yaparım diyebilirler.

Ancak bizim gibi henüz bu alanda yeni olan hanımlar zorlanabilirler. Olsun yine de firkete örgü yapılışını içeren resimler bir kenarda dursun. Belki ileride firkete örgü tekniğine geçiş yaptığınızda işinize yarayabilir.

Firkete örgü şal örneği

Altta resimlerin dışında bir de anlatımlı video bulunuyor. Bu sayede resimlerden bir şey anlamayanlar izleyecekleri video sayesinde aşamaları daha hızlı öğrenebilecekler. Lafı fazla uzatmadan altta önce bitmiş halinin resmi ile sizleri baş başa bırakıyorum. Aşağıya geldikçe çalışmanın detaylarına ulaşacaksınız.

orgu-sal-modeli-firkete2
orgu-sal-modeli-firkete

Firkete örgü tekniği uygulanarak harika örgülerin yapıldığını geçenlerde filiz arkadaşımdan duymuştum. Eski bir teknik olduğu için zorlayıcı yanlarının olduğunu ama yapılan şeyleri gördüğünüzde hayran kalabileceğinizden bahsetmişti.

Gerçekten el becerisi isteyen bir teknik ve öğrenmek isteyen meraklısına hemen altta Türkçe anlatımlı videosu yer alıyor. Bu güne kadar hiç denemediyseniz ve bilgi sahibi olmak isterseniz alttaki çalışmayı mutlaka incelemelisiniz. Önerdiğim bir örnek ve kolay gelsin dileklerimi sunuyorum.

Örgü firkete şal modeli yapılışı

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu