ÖRGÜ YAPRAKLI HARAŞO ŞAL ÖRNEĞİ YAPIMI

Yaz kış kullanabileceğiniz çok güzel bir haraşo yapraklı şal örneğinin yapılışını buldum. Beğendiğim ve en kısa sürede yapmayı düşündüğüm modelin detaylı anlatımı var. Örnek resimlere iyi bakın. Yapıp bittikten sonra gördüğünüz şal örneğine sizde sahip olacaksınız. Birçok hanımın vazgeçemediği en önemli aksesuarların başında daima şal gelmiştir.

Güzel şal örnekleri ve yapımıyla birlikte tariflerini sitemizde artık daha sık göreceksiniz. Örgüden şal nasıl yapılır veya örgü ile yapılmış şalların yerini hiç bir şeyin tutmayacağını söylemek isterim. Yapraklı haraşo şal modeli örmek için öncelikle anlatıcı hanımdan sonsuz teşekkür ederiz. Video hazırlamış ve yine tarifini yazılı olarak da ifade etmiş. Bu da kolayca örgü şalı yapabilmemize zemin hazırlıyor. Youtube kanalı olarak hubakbi mormenekşeler isimli kanala ulaşıp, diğer çalışmalarından yararlanabilirsiniz.

Güzel haraşo yapraklı şal örneğinin yapılışı ile ilgili bilgiler ise şöyle ; Haraşo şal modeline 3 ilmek ile başlıyorsunuz. Bir taraftan 1 kfb arttırmanız gerekirken, diğer taraftan da 1 keserek devam ediyorsunuz. Son sıraları ise kesmeyi bırakarak kfb’ye devam etmeniz gerekiyor. Örgüyü 10 ilmek boyutuna getirmelisiniz.

Daha sonra ip değiş artırma yaptığınız taraftan ilk ilmeğe hemen kfb uygulamak gerekiyor. Düz devam edip, son ilmeğe kfb uygula ve yaprak sapı çizgisi 1. sıra olarak yapıp yaprağa geçiyorsunuz. 2. sıra için 1 ters, 4 düz, geri dönüş yap ve videodan takip edebilirsiniz. Anlatım bu şekilde devam ediyor. Size önerim videoyu açın ve önce izledikten sonra yazılı anlatımı uygulayın. Takıldığınız yerde anlatıcı hanım efendiyi dinlemeniz yeterli olacaktır. İlk fırsatta yapıp, tamamlanmış halini de sizlere aktaracağım. Örgü haraşo şal modeliniz hayırlı olsun. Kolay gelsin.

haraso-yaprakli-sal-ornegi
haraso-yaprakli-sal-ornegi

Resim ve videolar : facebook.com/huuubakbi sayfa sahibine aittir.

Örgü yapraklı haraşo şal modeli yapılışı

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. bu çalışmayı çok sevdim. kim yaptıysa allah ondan razı olsun. benzerini yapmaya çalışıyorum. ören bayanı tebrik etmek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu