ÖRGÜ ZİNCİRLİ PETEK ÖRNEĞİ YAPIMI

Zincirli petek örgüsü

Yapacağınız yorgan örgü battaniye veya örtü türü çalışmalara iyi gidecek bir modelle karşı karşıyayız hanımlar. Önerdiğim bir çalışma ve kolayca modeli kavrayarak hemen örmeye başlayacağınız modeli tek renk iplikle yapıyorsunuz. Önerim sarı veya turuncu renkle güzel bir bebek örgü battaniyesi yapabilirsiniz.ÖRGÜ ZİNCİRLİ PETEK ÖRNEĞİ YAPIMI

Ben ilk fırsatta örgü örtü yapımında bu modeli deneyeceğim. Zincir petek görünümlü örgüyü sevdim. Sizde sevebilirsiniz hanımlar. Anlatımlı çalışmayı inceledikten sonra tığ işi bu güzel çalışmayı başlayabilir ve tahmini 1/2 gün sürer diye düşünüyorum. Kolayca modeli ortaya çıkarabilirsiniz.

zincirli-petek-orgu-modeli

Anlatımlı örgüler dizesinde paylaştığım bu çalışmanın benzerlerini daha önce de sitemizde yer vermiştik. Örgü lif modeli yapabilir veya güzel bir kazak örmek için de bu petek örnekli modeli öğrenebilirsiniz diyebilirim.

Petek örgüsünde alt sıra ters örülmüş zincirli şekilde. Üst sıra ise öbek yapılarak devam edilmiş. Düz örgü ve ters örgü olan bir model. Anlatım yabancı ama izledikten sonra hemen kavrayıp yapmaya başlayabileceğiniz rahat bir model.

Petekleri ortaya çıkarttıktan sonra zincirleri kesebilir ve istediğiniz uzunlukta bırakarak, örgünün diğer taraflarına devam edebilirsiniz. Kazak veya hırka yapımında yaka kısımlarını vermedikleri için kendiniz veya kendi örgü tekniklerinizi de kullanmanız gerekebilir.

Petek örgü modeli

Petek örgüsünde anlatım yabancı olsa da sizde benim gibi izlerken sesini kapatın ve arkanıza yaslanın. Gerçekten güzel ve öğretici bir çalışma. Yaparak kısa sürede öğrenebilir ve modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Petek örgüsünde sorunsuz aşamaları geçeceğinizi düşünüyorum. Takıldığınız yapamadığınız noktada yorum yazmaktan çekinmeyin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu