ÖRGÜDE DİKİŞ DÜZELTME NASIL YAPILIR?

Örgü işi dikiş düzeltme

Örgü işlerinde bazen teknik bazen de bilmeniz gerekenler olur. Bu yazımda sizlere örgüde dikiş düzeltmesi ile ilgili şiş işi örgülerde yardımınıza koşan bir bilgiyi paylaşmak istedim. Yabancı bir video ve izledikten sonra sizde eksikleriniz olduğunu ve bu tekniği öğrenerek çok güzel örgü modelleri yapabileceğinizi görebilirsiniz.

orgude dikis duzeltme yapilisi
orgude-dikis-duzeltme-yapilisi

Örgü dikiş düzeltme işleminde anlatımdan yararlanarak modeli kavrayabilir ve bu örneği kullanarak atkı, bere veya örgü kazak da yapabilirsiniz.

Anlatımlı örgüler olarak güzel lif modeli yapımıyla alakalı olsun, örgü kazak olsun veya süveter olarak da yapabileceğiniz çok güzel bir model.

Örgü modeli olarak tavsiye ettiğimiz örneği öğrendikten sonra dikiş düzeltme mantığını kavrayıp, çalışmayı kendinizce de örgülerinizde kullanabilirsiniz. Güzel örgü yakalı kazak modeli yapabilir veya ben kısa süre içinde lif yapmaya başlayacağım.

Bu çalışmayı kullanarak sanırım güzel bir kare motifli lif örneği yapabilirim. Yapınca zaten sizlere facebook adresimizden paylaşacağım. Görünce sizde bu dikiş düzeltme işini öğrenip yapmak isteyeceksiniz.

Örgülerde dikiş düzeltmesi

Örgü işinin anlatımı yabancı dilde olup, sesini kısarak izleyeceğiniz çalışmayı kısa sürede kavrayabilirsiniz. Anlatımlı lif çalışmasını yarım günde yapabilir veya kazak örgüleri ise sanırım 1 gün sürebilir. Kalın ip kullanacaksınız. Tek renk ip kullanarak örgü süveter kazak yapabiliriz aslında. Kışın gelmesi ve havaların soğuması nedeniyle çocukları bu tür örgü kazaklarla sıkıca saracak güzel modeller yapabiliriz hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu