ÖRGÜDE KOLAY BÜZGÜ NASIL YAPILIR

Farklı ve güzel bir teknikle yine beraberiz. Örgü üzerine büzgü yapımı olarak bilinen bu tekniği şimdi sizlere tarif etmeye çalışacağım. Hemen altta resimli anlatımlardan da yola çıkarak sizde bu harika tekniğin nasıl yapıldığını öğrenmiş olacaksınız.

İstediğiniz bir örgü modeli yaptıktan sonra üzerine süsleme amaçlı veya farklı amaçlarda bu tekniği uygulayabiliyorsunuz. Bu teknikle çiçek, kelebek, kurtçuk veya araba ekleyerek örgüleri daha güzel görünümlere de kavuşturabilirsiniz.

orgude-buzgu-nasil-yapilir8
orgude-buzgu-nasil-yapilir

Kanaviçe etamin desenleri yapabilirsiniz. Farklı renklerde güzel işlemeler yapabilirsiniz. Yaptığınız örgüyü bir etamin kumaşı olarak düşündüğünüzde üzerine istediğiniz şekilleri veya işlemeleri yapabileceğinizi göreceksiniz.

Örgü üzerine büzgü yapımını detaylıca tarif etmeyeceğim. Hemen altta paylaştığım resimlerden yola çıkarak yapımını öğreneceksiniz. Kolayca öğrenip hemen yapmaya da başlayabileceğinizi söylemeliyim.

Battaniye modellerinde veya hırka modeli ile yelek modellerini de bu tekniği kullanarak süsleyebilirsiniz. Bu sayede yaptığınız örgüyü daha değişik ve farklı bir örgüymüş gibi hava da katabilirsiniz. Örnek resimlerde selanik örgüsü üzerine büzgü yapılışı resmedilmiş.

İşinize yarayacak bir bilgi diye sitemizde bulunsun istedim. İlerleyen günlerde işinize yarayabilir veya hatırlayıp, yapmak isteyebilirsiniz. Kolay gelsin.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu