ÖRGÜDEN BEBEK BERESİ YAPIMI

Tığ işi örgü bere yapımına ilişkin yer verdiğim bu güzel modeli çok seveceksiniz. Ben renklerine bayıldım. Pembe rengine sahip her örgüyü çok sevmişimdir. Bebek beresi yapmak üzere iseniz durun. Yapmayın çünkü bu örneği görmeden yapacağınız bereye hemen karar vermeyin.

Altta yer verdiğim resimlerde ki çalışmaya örgü şapka da diyorlar. Ama ben bere demeyi tercih ettim. Tığ işi bebek beresi yapımı desek daha doğru olacak. Birkaç aşamada yapılan bu güzel örneği sizde bebeği olanlara veya torununuza yapabilirsiniz.

Tığ işi bere yapımında öncelikle iki renkli ip kullanmanız gerekiyor. Renk olarak altta yer alan örnek resimlerdeki gibi pembe ve beyaz renklerini tercih etmeniz halinde aynısını veya yakınını yapacağınızı söylemek isterim.

orguden-bebek-beresi-yapimi
orguden-bebek-beresi-yapimi

Örmek için 3 numara tığ kullanacaksınız. Örmek için ise ilk satırdan zincir çekme işlemi ile başlanacak. İkinci satırla birlikte 4 kere tığa ipi dolayıp, zincir işleme yapılacak. Sonra ise iki ip dolamadan zincir çekip devam edilecek.

Bu güzel örnek resimlerin anlatımını gösteren video çok aradım. Ama aynısını maalesef bulmak imkansız. Bu güzel örnek 12 aylık bebek için düşünülebilir. Çizgili kış kulaklı şapka modeli olarak da adlandırabileceğimiz çalışma da desen türünü kendinize göre değiştirebilirsiniz. Beyaz iple başlayan ve pembe ile devam eden bu güzel çalışmayı sevdiyseniz yorumlarınızı alayım.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu