ÖRGÜDEN CİVCİV KAFALI BEBEK BOTU YAP

Örgü bebek botu yapacağız. Hazır mısınız? evet çok güzel bir model farkındayım. Ben bayıldım çünkü. İlk gördüğümde bunu kesinlikle yeğenim elife yapmalıyım dedim. Sizde çocuklarınıza, torununuza veya sevdiklerinizin bebeklerine yapmalısınız.ÖRGÜDEN CİVCİV KAFALI BEBEK BOTU YAP

Yapımı gayet kolay ve aşamaları eğlenceli olan bir patik modeli olduğunu söylemeliyim. Anlatacaklarımı uygulayarak sizde aynısını yapabilir ve sevimli örgü bebek botunu kime giydirecekseniz, gördüğünüzde mutlu olabilirsiniz.

Hayvan figürlü bebek patiklerini oldum olası sevmişimdir. Bu modeli ilk kez gördüm ve yapmaya karar verdim. Öğrendim ve artık sizlere de açıklıyorum. Nasıl yapacağımıza gelince ;

Güzel bir civciv bot patik yapımı için örneği düzgün yapmak adına aşamalar şu şekilde başlıyor. İlk olarak bu çalışmayı rus bir bayanın hazırladığını ve örgübahçem adlı takipçisi olduğumuz platformdan gördük ve aldık.

Civciv örgü patik yapılışı

İlk olarak şişe 50 ilmekle başlayıp, 6 sıra olacak biçimde haroşa öreceksiniz. Daha sonra ise yine 6 sıra düz örgü örüp, hemen sonrasında patiğin burun kısmını ortaya çıkartmış olacaksınız. Bu aşamada burun kısmını ayırmayı unutmayın. Daha sonra 21 ilmek düz örmeye devam edeceksiniz.

Ardından 8 ilmek burun için ayırdıktan sonra da 21 düz örmeye devam edeceksiniz. Sonra 8 sıra ortada yine 8 ilmek sabit olacak. Bu şekilde kalacak biçimde sağdan soldan eksiltip, örmeye devam edeceksiniz.

civciv-kafali-bebek-bot-patik-yapimi
civciv-kafali-bebek-bot-patik-yapimi

Sonra da şişin bir tarafından hemen 10 ilmek daha atıp devam edeceksiniz. 1 ters ve 1 düz toplamda 20 sıra lastik öreceksiniz. Sonra ise alttan arkadan patiği dikeceksiniz. Sonra attığınız 10 ilmeği kapak biçiminde hemen üstte kalacak. Sonra da 15 ilmek atıp, düz 1 parça örmeye devam edeceksiniz.

İçini ise elyaf yada pamukla doldurmak şartıyla yuvarlak şeklinde patiğin burun kısmına ilave edip dikeceksiniz. Sonra da siyah iple gözleri işleyerek, civciv örgü patiği hemen hemen oluşturmuş olacaksınız. Patiğin yani civcivin gaga kısmına ise tığ ile sık iğne yaparak üçgen şeklini verebilirsiniz.

Anlatımda veya ilerleyişte eksiklerimiz olduysa af ola… beğendiyseniz de ne mutlu bana. İyi akşamlar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu