ÖRGÜDEN KIZ ÇOCUK ŞAPKASI NASIL YAPILIR

Örgü kız çocuk beresi

Örgüden yapılan her türlü şapka, bere veya atkı çok sevimli olur. Güzel renklerle de yapıldığında ise inanılmaz gözükürler. Bu yazımızda sizlere benim çok beğendiğim bir çalışmanın anlatımını sunmak istedim. Örgüden kız çocuklarınıza şirin bir şapka yapacaksınız.

Yapılışı kolay olan çalışmayı kendinizce geliştirebilir ve daha değişik erkek şapka modeli olarak da yapmayı düşünebilirsiniz. Yapılışını yazılı olarak paylaşacağım çalışmanın dışında bir de seversiniz diye mickey mouse kulaklı bere yapılışının videosuna yer vermek istedim.

Örgü çocuk şapkası tarifi

Sık diş tığ örgü şekliyle yapılan bir model. İlk olarak 7 zincir çekerek başlayacaksınız. Daha sonra ise üstüne sık dişle dolgu yapacaksınız. 2 sırada 1 çift batacaksınız. 3 sırada yine arada çift batıp çoğaltma işlemi yapacaksınız.

Bunun nedeni ise bombe verilmeden önce devam etmek. Elinizdeki örgüyü düz bir yere koyacak olduğunuzda tabak şeklinde dümdüz olması gerekiyor. Bu şekilde gereken büyüklük ise aşağı yukarı 1 çay fincanı tabağı boyutunda olabilir.

orguden-kiz-cocuk-sapkasi-nasil-yapilir
orguden-kiz-cocuk-sapkasi-nasil-yapilir

Pasta tabağı düşünün. Ondan küçük olmalıdır. Bu boyutlara eriştiğinizde her sırayı örüp devam edeceksiniz. Artırma işlemi yok. Her tur için sık diş yapıp alın kısmına gelene kadar devam edilecek.

Bere alına gelince yine artırmalar başlıyor. İlk sıra 3 sık diş yapıp, 1 kez çift batacaksınız. Sonra şapkanın etrafını bir tur döneceksiniz. 2. sırada ise 5 sık diş yapacaksınız. 1 çift batacaksınız.

Sonra şapkanın etrafını döneceksiniz. Bu şekilde şapkayı başınıza geçire geçire boy kısmını ayarlamış olabilirsiniz. Modelde 9 sıra saydık. Fakat bu kişiden kişiye değişebilir. Kendi başınıza göre ölçülendirebilirsiniz.

Bittiğinde ise ipi koparıp süsleme kısmına geçebilirsiniz. Deniz yıldızı şeklinde süs için yuvarlak bir motif yapacaksınız. Bu yuvarlak için zincirle 5 kol çıkıp, çıkılan bu kollarda sık dişle dolduracak şekilde oluşmalı. Sonra da oluşan yıldızı şapkanın üstüne dikebilirsiniz. Güzel bir çalışma da hemen altta yer alıyor. Onu da sevebilirsiniz hanımlar. Kolay gelsin.

Mickey mouse kulaklı bere yapımı

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu