ÖRGÜDEN PARMAKSIZ ELDİVEN YAPALIM

Kış aylarının yaklaşmasıyla artık ellerimizi ve açıkçası tüm vücudumuzu sıcak tutmalıyız. Örgü eldiven veya bizi ısıtacak örgüler yaparak kendimizi koruyabiliriz. Zamane gençleri ellerinden telefonları düşürmedikleri için ve eldiven giydiklerinde telefonu kullanamadıkları için pek tercih etmezler.

Bu yüzden araştırıp, parmaksız eldiven örneğinin yapılışını bulup paylaşmak istedim. Bu eldiven ile dokunmatik telefonları rahatça kullanabilirsiniz. Örgü yarım eldiven olarak da isimlendirilen bu güzel örgü için malzemeler ise şöyle ;

  • 3,5 numara şiş.
  • Renk tercihinize göre ip.

Örgü parmaksız eldiven modeli yapımının tarifi ise şöyle ; Çalışmaya ilk 40 ilmek yaparak başlıyorsunuz. Bilek kısmı için lastik örgü yapacaksınız. 1 ters ve 1 düz yapıp, bileğinizi kaplayacak biçimde lastiği tamamlayabilirsiniz.

Sonrasında ise elin üst kısmına gelecek biçimde ölçüp, devamlı olarak düz örgü örmeye devam edeceksiniz.

orguden-parmaksiz-yarim-eldiven-yap
orguden-parmaksiz-yarim-eldiven-yap

Dilerseniz düz devam da edebilirsiniz. Saç örgüsü şekli verilmesi için ise 4 ilmek sol şiş ve 4 ilmek ise sağ şişe değiş tokuş yapılarak döndürebilirsiniz. Sonrasında ise parmak ölçüsüne göre 4 ilmek kesip, devam edebilirsiniz. Üst sıraya geçeceğiniz zaman ise kestiğiniz yerden hemen 4 tane ilmek artırıp, parmak kısmı da bu şekilde yapılır.

Sonraki aşamada ise elin uç kısmı ayarlandıktan sonra ise bütün ilmekleri kesip, eldiveni dikmeniz gerekiyor. Yarım eldiven bu şekilde hazırlanmış ve tamamlanmış oluyor. Zaten resimlerle bir hareket ederseniz, aşama aşama takılmadan ve zorluk çekmeden örgü yarım eldiven modelini ortaya çıkarabilirsiniz.

Soğukta eldiven giydiremediğiniz zamane gençlerine sahipseniz, onlara bu güzel parmaksız ellerini ve parmaklarını sıcacık tutacak çalışmayı mutlaka yapmalısınız. Değişik renkte ipler kullanabilir ve örgü parmaksız eldivenler yapıp kıyafetlerine de uydurabilmelerini sağlayabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Yarım eldiven yapımı anlatım videosu

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu