ÖRGÜDEN YARASA KOL KAZAK YAPILIŞI

Örgü kazak yapımına geçtiyseniz, size güzel bir örnek paylaşacağımı belirtmiştim. Daha önce sadece yarasa kol kazak modelinin resimlerini paylaştığımı hatırladınız. Evet bu yazımda sizlere yarasa kol kazak yapımını detaylı anlatacağım.

Öğrenip sizde yapmaya başlayacaksınız. Yarasa kollu kazak nasıl yapılır diyorsanız öncelikle tarifimi okuyarak, sizde adımları yerine getirip bu güzel resimlerdeki gibi yarasa kol kazaklara sahip olabileceksiniz.

Kolay ve yapımı gayet basit olan örneğin altta yapılmış hali var. İnceleyin ve sonra tariften yararlanıp kolayca yapmaya başlayın. Çalışmayı düz bir şekilde öreceksiniz. Kollarının sarkıklığını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Yarasa kol kazak nasıl örülür diyenler için altta detaylı tarifi yer alıyor. Sizde yapabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz hanımlar.

Örgüden yarasa kol kazak yapımı için malzemeler şöyle ; 6 numara şiş, orta kalınlıkta yün ip yeterli olacaktır. Yapılışı ise şöyle ; 10 ilmek başlayacaksınız. 1. sıra için haroşa örüp devam edin. 2. sıra için ise tüm ilmekler KFB yapılacak. 20 ilmek haroşa örüldükten hemen sonra ise her bir sıra için 1 ilmek arttıracaksınız.

orguden-yarasa-kol-kazak-yapilisi
orguden-yarasa-kol-kazak-yapilisi

Ne kadar genişlik istiyorsanız o ölçüye ulaştığınızda kullandığınız şişe 20 ilmek atıp, etek kısmını oluşturabilirsiniz. Beden ölçüsünü kendiniz belirlemelisiniz. İlk kolda arttırdığınız ilmekleri 20 ilmek kalıncaya dek, her bir sırada keseceksiniz.

Sonrasında ise kalmış olan 20 ilmeği 2’şer 2’şer kesip, 10 ilmeğe düşüreceksiniz. Sonrasında ise tüm ilmekleri kesip bitireceksiniz. Hemen akabinde ise arka parçayı da aynı şekilde örmelisiniz. Sonuç itibariyle 2 parça birleştirilir ve kol kısımlarına bant örüp dikilecek. Yarasa kol kazak bu şekilde yapılıyor.

yarasa-kol-kazak-modeli-ve-yapimi1

Resimlerde de gördüğünüz gibi model çok güzel ve her türlü kıyafet üzerine çok şık duracağını söylemek isterim. Anlatımlı yarasa kollu kazak yapımına ilişkin farklı modeller ve anlatımlar bulunca yine paylaşacağım.

yarasa-kol-kazak-modeli-ve-yapimi2

Yarasa kol kazak nasıl örülür diyen ev hanımlarına bir nebze olsun cevap vermiş olduğumu düşünüyorum. Yarasa kollu kazak örneklerini buldukça sitemizde paylaşımları arttıracağımı söylemek isterim. Şimdilik iyi geceler güzel günler yaşamanız ümidiyle…

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu