ÖRGÜYE YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN YAKADAN BAŞLAMA BEBEK HIRKASI YAPIMI

Şiş örgüsü ile kolay yakadan başlama bebek hırkası yapımı

Sık sık sizlerle bebekler için yapılan hırka modellerini göstermeye çalışıyorum. Bugün özellikle örgü işine yeni başlayanların kolaylıkla yakabileceği yakadan başlama bebek hırkası modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. ÖRGÜYE YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN YAKADAN BAŞLAMA BEBEK HIRKASI YAPIMI

Bebekleri için hazırlık yapan ama daha önce hiç örgü işi yapmayan anne adaylarına sıklıkla kolay modelleri göstermeye çalışıyorum. Sizlere hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden yapılmış modeller gösteriyorum. Özellikle şiş örgüsünü yapmayı bilmeyenler tığ işinden yapılmış olan modellere de göz atabilir. Tığ işi ile yapılan tasarımlar daha kolay oluyor.

Bugün göstereceğim şiş örgüsü bebek hırkası yakadan başlanıp tek parça halinde yapılan bir model. Bu hırka modelini hem kız hem de erkek bebeklere uygun olarak yapılabilecek bir model. Hırkanın yapımında model kullanılmıyor. Sade düz bir örgü yapılmış.

Burada yapılan hırka modeli 1-1,5 yaş için oldukça uygun. Bu ölçüler için 1,5 yumak ip kullanılmış. Dilediğiniz renkte bebe yünü kullanabilirsiniz. Şiş olarak buradaki ipe uygun olarak 3,5 numara şiş kullanılmış.

Hırka modeli yapımına yakadan başlanıp, burada ajur tekniği ile arttırma yapılıp kol ayrımları yapılmış. Önce kol kısımları yapılmış daha sonra ise beden kısmı yapılmış. Video içerisinde tüm detaylar açıklandığı için zorlanmadan bu hırkayı yapabilirsiniz.

Yakadan başlama bebek hırkası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın