ÖRÜMCEK İLMEKLİ TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Örümcek ilmekli tığ oyası

Basit ve gösterişli bir tığ oyası modeli arayanlar bugün göstereceğim örümcek ilmekli tığ oyası modeline göz atmalılar. Yapımı oldukça kolay ve zevkli olan bu model yazmalar kenarında çok şık duracaktır.

Örümcek ilmekli tığ oyası renkli, gözlere hitap eden güzel bir model. Yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı ve örümcekleri yapıldıktan sonra renkli ipler ile örümceklerin üzerine renkli oya ipleri ile işlemeler yapılmış ve çok güzel bir oya modeli ortaya çıkmış.

Örümcek ilmekli tığ oyası için yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. İkinci sırada ise yine yeşil ip ile pimpirikler ve örümcekler yapılmış. Burada örümcekleri yaparken dikkat edilecek detay arada kaç tane pimpirik bırakılacağı.

Model yazma kenarından sarkan bir oya modeli. Böyle olunca aradaki boşlukları buna göre bırakmalısınız. Aradaki boşluklara karar verdikten sonra yazma kenarına örümcekleri yaparak bu işlemi de tamamlamalısınız.

Örümcek ilmekli tığ oyası için yeşil ip ile yapılması gereken işlemeler bittikten sonra bu sefer örümceklerin üzerini süslemeye geçiliyor. Burada mor ve sarı oya ipleri kullanarak basit bir işlem yapılmış.

Örümcek ilmekli tığ oyası modeli yapımı oldukça kolay bir model ama çok renkli ve gösterişli bir el işi. Çeyiz hazırlıkları yapanlar yazma kenarlarına bu modeli eklemeliler. Kolay olduğu için kısa sürede yapılıp tamamlanabilir.

Örümcek ilmekli tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu