PAPATYALI 5 ŞİŞLE PATİK ÖRME

Beş şişle yapılan güzel bir patik çalışmasıyla beraberiz. Elif hanımın anlatımından istifade ederek yararlandığım çalışmayı sizlere harmanlayıp, kendi anlatımımdan sunmak istedim. Elif Demir hanımın diğer çalışmaları da çok güzel. Kendisi bu alanda en iyilerden birisidir diyebilirim.

Paylaştığım patik işi için ören bayan dora patik ipi, 2 numara şiş kullanabilirsiniz. Patik için 12 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Sonra 4 ters ters, düz düz öreceksiniz. İlmekler altışar 2 şişe bölüp, başlanılan yerden tığla 6’şar ilmek çıkaracaksınız.

Patik 5 şişle örülüp, uygun hale getirilecek. 4 şişteki 6 ilmeği ise 1 sıra düz örüp, daha sonra da artırma işlemine başlayacaksınız. Patik için her 2 köşesinde de 2 ilmek örüp, sonra da 1 ilmek artırıp, artırma işlemini 4 şiş içinde uygulanacak.

12 ilmek artırılırken yine patiğin burun kısmına minik çiçek motifi koyarak artırma işlemi yaparken, 1 sıra artırma yapacaksınız. 1 sıra düz örüp, küçük motifleri bitirir bitirmez sonrasında da 6 sıra düz düz papatya motifi koyarak papatyayı bitireceksiniz.

papatya motifli bes sisle patik23

5 sıra düz örüp, alt tarafa 16 ilmek bırakarak patiği keseceksiniz. Sonra 16 ilmeği ayak büyüklüğüne göre öreceksiniz. Örnekteki 5 şiş patik 38-39 numaralı ayaklar için uygun. Patik için alt kısımı bitirdikten sonra da yanlardan 40’ar ilmek çıkaracaksınız.

5 şişle patik örgüsü

6 sıra düz örüp, papatya motifi koyacaksınız. Yan tarafın kenar kısımları patiğin ön tarafından ilmek çıkıp, birleştireceksiniz. Papatya motifi bitince de 5 sıra düz öreceksiniz. Sonra da patiği keseceksiniz. Kesim işlemini yaptıktan sonra da 3’er zincir çekip batacaksınız.

Sonra da patiğin motifi için renklerden zincir çekeceksiniz. Çekilen zinciri resimlerde de görebilirsiniz. 3’er zincir aralarından geçirip, patiği bitirebilirsiniz. Güzel bir çalışma ve beğeneceğinizi düşünüyorum. Elif hanımın bu muhteşem patik çalışmasını ben çok sevdim. Sizlerin de seveceğini düşünüyorum. Güle güle kullanın.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu