PATCHWORK MAKYAJ ÇANTASI YAPIMI

Patchwork makyaj çantası nasıl yapılır?

Patchwork yani kırkyama oldukça zahmetli bir el işi olsa da sonucunda ortaya oldukça muhteşem bir iş çıkıyor diyebiliriz. Eskilerden beri en çok yapılan el işlerinden birisi olan kırkyama şuan patchwork tekniği olarak bilinmektedir.

Patchwork makyaj çantası yapımı için öyle çok fazla bir tekniği bilmenize gerek yok. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu çanta için burada oval şekline benzer kumaşlar kullanılmış.

patcwork makyaj cantası yapımı2

Dış kısımda kalacak parça için patchwork tekniği ile yapılmış kumaş parçası kullanılıyor. Ara kısımda cüzdanın daha sert olması ve cüzdanın daha düzgün durması için ince bir elyaf kullanılıyor. İç kısıma gelmesi için ise renkli bir kumaş parçası kullanılıyor. Kenar kısımda ise ince bir şerit kumaş kullanılıyor.

patcwork makyaj cantası yapımı5

Bu üç parça üst üste getirilerek dikiliyor. Daha sonra kenarlarına ayrı bir kumaş ile şerit geçiliyor. Şimdi yapılması gereken ise fermuarı yerleştirmek. Kumaşın yuvarlak kısımlarına fermuar iç taraftan dikiliyor. Fermuarı dikerken doğru şekilde yerleştirmeye dikkat edin. Bunun için ise önce teyelleme yapabilirsiniz.

patcwork makyaj cantası yapımı8

Fermuar dikildikten sonra cüzdan ters çevriliyor ve dış taraftan kenarları aynı renk ip ile dikiliyor. Bu kenarlar iç kısıma katlanarak alt tabının oluşturulması için bu dikimden sonra cüzdanı ters çevirin.

patcwork makyaj cantası yapımı6

Bu şekilde köşe kısımları makine yardımı ile veya eliniz ile dikin.

patcwork makyaj cantası yapımı7

Sonra bu üçgen parçayı katlayın ve uç kısmından tutturun. Bu şekilde patchwork makyaj çantası yapımını tamamlamış olacaksınız.

kaynak: https://www.handmadiya.com/2015/10/cosmetic-bag-patchwork.html

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu