PATCHWORK MAKYAJ ÇANTASI YAPIMI

Patchwork makyaj çantası nasıl yapılır?

Patchwork yani kırkyama oldukça zahmetli bir el işi olsa da sonucunda ortaya oldukça muhteşem bir iş çıkıyor diyebiliriz. Eskilerden beri en çok yapılan el işlerinden birisi olan kırkyama şuan patchwork tekniği olarak bilinmektedir.PATCHWORK MAKYAJ ÇANTASI YAPIMI

Patchwork makyaj çantası yapımı için öyle çok fazla bir tekniği bilmenize gerek yok. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu çanta için burada oval şekline benzer kumaşlar kullanılmış.

 

Dış kısımda kalacak parça için patchwork tekniği ile yapılmış kumaş parçası kullanılıyor. Ara kısımda cüzdanın daha sert olması ve cüzdanın daha düzgün durması için ince bir elyaf kullanılıyor. İç kısıma gelmesi için ise renkli bir kumaş parçası kullanılıyor. Kenar kısımda ise ince bir şerit kumaş kullanılıyor.

 

Bu üç parça üst üste getirilerek dikiliyor. Daha sonra kenarlarına ayrı bir kumaş ile şerit geçiliyor. Şimdi yapılması gereken ise fermuarı yerleştirmek. Kumaşın yuvarlak kısımlarına fermuar iç taraftan dikiliyor. Fermuarı dikerken doğru şekilde yerleştirmeye dikkat edin. Bunun için ise önce teyelleme yapabilirsiniz.

 

Fermuar dikildikten sonra cüzdan ters çevriliyor ve dış taraftan kenarları aynı renk ip ile dikiliyor. Bu kenarlar iç kısıma katlanarak alt tabının oluşturulması için bu dikimden sonra cüzdanı ters çevirin.

 

Bu şekilde köşe kısımları makine yardımı ile veya eliniz ile dikin.

 

Sonra bu üçgen parçayı katlayın ve uç kısmından tutturun. Bu şekilde patchwork makyaj çantası yapımını tamamlamış olacaksınız.

kaynak: https://www.handmadiya.com/2015/10/cosmetic-bag-patchwork.html

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu