PEMBE RENKLİ ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE YAPILIŞI

Pembe bebek battaniye modeli

Özellikle kız bebeklere yakışacak güzel bir battaniye modeliyle birlikteyiz hanımlar. Bebekleri sıcacık tutacak bu güzel örgüyü sizde öğrenerek hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Yapılışını tarif edeceğim örneği kullanarak daha farklı bebek battaniye modelleri de yapabilirsiniz.

Pembe örgü kız battaniyesinin yapılışı gayet basit. Yeni örgüye başladıysanız bile hemen modeli kavrayabilir ve yapmaya başlayabilirsiniz. Haroşa örgü kullanılarak yapılan örgüde düz örgü, ters örgü de kullanılmış.

Malzeme olarak 3,5 numara örgü şişi gerekiyor. Yine 4 numara tığınız olsa iyi olur. Yapımı ise çok kolay olup, kısa sürede yapabileceğinizi söylemek isterim.

pembe renk kiz bebek orgu battaniye
pembe-renk-kiz-bebek-orgu-battaniye

İlk olarak pembe battaniyeyi yaparken 142 ilmek atarak başlayacaksınız. Daha sonra 10 sıra haroşa örüp, sonrasında 11. sıra itibariyle de kenarlardan 8 ilmek haroşadan sonra da hemen 2 numaralı motif şemasını uygulamanız gerekmektedir.

14 motif bu şekilde yapacaksınız. Daha sonra ise 8 ilmeği haroşa örüp, her iki kenar için 8 ilmek haroşayı örgü boyunca yapacaksınız. 13 tane motif öreceksiniz.

Pembe battaniye yapımı

Yine 10 sıra haroşa örgü örüp, tüm ilmekleri keserek bitireceksiniz. Kenar oyası yapıp, her oya içine ise birer inci dikeceksiniz. Sonrasında ise kenar oyası yapılışı şöyle ; ipliği tutturup, 3 adet zincir çekeceksiniz.

3 zincir içine ise 3 zincir çekip, piko yapacaksınız. 1 zincir çekip, tığa bir iplik dolayarak, 3’lü trabzan yapacaksınız. Trabzanın üstüne piko yapıp, aynı yere batarak 3 ve 4. işlemleri yine tekrarlayacaksınız.

Sonuç olarak toplam da 5 tane trabzan olmuş olacak. 2 zincir çekip alt sıradan da 2 zincir atlayıp sık iğne yapacaksınız. Sonra da 2 zincir çekip, 2 zincir atlayacak şekilde trabzanları yapacaksınız. Model çok güzel bittiğinde resimli örnekteki gibi elinizde güzel bir kız bebek battaniyesi olacak. Güle güle kullanın hanımlar.

kaynak : www.dantel.tv

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. 3,5 numara örgü şişle yapacağız doğru anladım dimi? nimet yenge?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu