PENYE İPTEN KİLİM HAZIRLAMA

Penye ipten kilim yapımı

Penye ipi kullanarak harika kilimler veya örtüler yapabilirsiniz. Yapımı kolay olan ve penye ipinin verdiği rahat çalışma hissiyle harika şeyler yapabilirsiniz hanımlar. Benim en çok sevdiğim işlerden birisidir. Penye ipi kullanarak örgü yapmak hem zevkli. Hem de kalın şişle her türlü penye ipinden örgü modelleri yapabilirsiniz.

Canım anne platformunun hazırladığı ve sunduğu bu mükemmel çalışmayı kendime yaptım. Benim kullandığım renkler mor ve beyaz idi. Ancak bu güzel çalışmadaki gibi sizde gri ve mavi renkleri tercih edebilirsiniz. Tamamlanmış hali çok güzel.

penye ipten kilim
penye-ipten-kilim

Yapılışı ve bitişi örümcek ağı şeklinde de gözüken kilim modelini ister banyo girişine, ister evde mutfakta kullanın. Ama gerçekten güzel bir çalışma. Ben çok sevmiştim ve yapmıştım. Penye ipi kullanarak çok güzel şeyler yapılabildiğinin bir kanıtıdır bence hanımlar.

Penye iple kilim nasıl yapılır

Nasıl yapıldığına ilişkin detaylı anlatım Türkçe videoda yer alıyor. Tek yapmanız gereken adımları uygulamak ve penye ipi ve kalın şiş temin ettikten sonra örgüye başlamak. Yeni örgüye başlayan hanımların da kolayca yapacağı güzel bir çalışma olup, zorlanmadan yapıp hemen kullanmaya da başlayabilirsiniz.

Yaparken keyif aldığım örgüler arasında olan penye iple kilim çalışmasını dilerseniz bebek battaniyesi veya örtüsü olarak da yapabilirsiniz. Kalın şişle penye ipini bir araya getirin ve gerisine karışmayın. Ortaya çok güzel şeyler çıkıyor. İzledikten sonra bana hak vereceksiniz. Hemen yapmak isteyeceksiniz hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu