PENYE İPTEN ÇANTA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Penye ipten çanta yapımı

Penye iplerin daha çok sepet yapımında kullanıldığını biliyoruz. Ama çanta yapımında da penye ipler kullanılıyor ve ortaya çok şık çantalar çıkıyor.PENYE İPTEN ÇANTA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bugün sizlere oldukça basit bir şekilde penye ip ile yapılmış güzel bir çanta modeli göstermek istiyorum. Penye ipten çanta modelinin yapımı hem çok kolay hem de basit bir teknik ile ilerliyor.

Penye ipten çanta modeli yapılırken taban kısmından başlanarak ilerleniyor. Taban yapıldıktan sonra ise çanta istenilen boyuta gelene kadar sanki bir silindir şeklinde örülüyor. Bu şekilde çanta tamamlandıktan sonra kullanılan aksesuarlar ile çanta daha şık bir hale getirilmiş.

Burada yapılan penye ipten çanta modelinin üzerine deriden çanta askısı ve çantanın ağız kısmını büzmek için yine deriden bağcıklar kullanılmış. Burada çanta askısı kısa tutulmuş. Siz isterseniz daha uzun yapabilirsiniz. Hatta isterseniz sırt çantası şeklinde de yapabilirsiniz.

Penye ip ile örgü örmek ilk başlarda zor olabilir. Ama ilerleyen zamanlarda eliniz alışıyor ve kolaylıkla çantayı örebiliyorsunuz.

Burada çanta için güzel bir pembe renk seçilmiş ve çanta çok şık olmuş. Bu şekilde penye ipten çanta modelleri yaparak hem kendiniz kullanabilir hem de bu çantaları satıp güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

Bugün sizlere göstereceğim bu penye ipten çanta modeli için size birde video göstereceğim. Bu videoyu izleyerek çantanın yapım aşamalarını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu