PERDELERE RENKLİ PÜSKÜL NASIL YAPILIR

Evde standart görünüme sahip perdelerden sıkılırsanız diye paylaştığım çalışmayı seveceksiniz. Ben evde perde kenarlarına yapmayı düşündüğüm çalışmanın detaylı anlatımını bulunca sizlere de paylaşayım dedim.PERDELERE RENKLİ PÜSKÜL NASIL YAPILIR

Yaparken keyif alacağınız çalışmayı sıkılmadan hızlıca yapıp, evinize hava katmış olacaksınız. Öncelikle püskül yapımı ponpon yapımına benziyor. Bu aşamayı yine altta resimli anlatımlarda da bulacaksınız.

Renkli püskül yapmak için gerekli olan malzemeler bulunuyor. Bunlar beyaz ip, renkli boya, makas, biraz su yeterli olacaktır. Hepsini bir araya getirdikten sonra aşamaları sırasıyla anlatacağım.

Aynı zamanda resimlere de bakarak ilerleyebilirsiniz. İlk olarak bardağa koyduğunuz suya hangi renkleri istiyorsanız, ilgili renkteki boyayı döküp, karıştırıyorsunuz. Daha sonra önceden hazırladığınız püskülleri suya batırıp, istenilen rengi almasını sağlamış olacaksınız.

Püsküllü sarkaç süs

Renklenen püskül kurumaya bırakılırken, siz diğer püskülleri de yine farklı renklerde yapmaya devam edebilirsiniz. Bu arada püskül yapmayı bilmiyorsanız, altta galeride kartonlu olan resimde de anlatılmış.

Ben yine de tarif etmek isterim. Öncelikle kartona doladığınız beyaz ipi alt kısımdan kesip, üst kısmını da bağlayarak püskülü oluşturmuş olacaksınız. Bir nevi ponpon yapımını andırıyor.

Çalışmayı perde kenarına püskül süs veya sarkaç süs niyetiyle de yapıp kullanabilirsiniz. Böyle çalışmalarla evinizi daha güzelleştirebilir ve evinize gelen misafirleri şaşırtabilirsiniz. Aslında bu tür çalışmaların yapımı zor değildir. Sadece biraz cesaret ve boş zaman istiyor. Daha sonra hepsi kendiliğinden oluşuyor. Mutlaka denemenizi öneririm. Kolay gelsin.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu