PERİ BERESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çocuklar için peri beresi modeli yapımı

Kış yaklaşırken sizlerle çok şık ve gösterişli bir bere modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Çocuklarınız için yapacağınız bu berenin adı peri beresi. Görüntüsü ile dikkat çeken peri beresi modeli yapımı için sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunmak istiyorum.

peri beresi1

Peri beresi modeli yapımı çok basit olan bir model. Videoda verilen anlatıma dikkat ettiğiniz sürece birkaç gün gibi kısa bir sürede bu bereyi yapabilirsiniz. Video içerisinde dikkat edilmesi gereken detaylar verildiği için zorlanmadan modeli yapabilirsiniz.

Bere modeli yapımı için burada 6 numara şiş kullanılmış. Şiş üzerine 30 ilmek atılmış ve bu 30 ilmek herhangi bir attırma veya eksiltme yapmadan 45 cm olana kadar örülmüş. Çocuklar için yapılan bu berede 45 cm yapılmış. Daha büyük birisi için yapılacaksa ilmek sayısı, eni ve boyu fazlalaştırılmaktadır.

peri beresi2

Peri beresi için örülen model istenen uzunluğa geldikten sonra bu sefer katlama tekniğine geçilmiş. Video içerisinde nasıl katlanılacağından bahsedilmiş. Örgü katlandıktan sonra bir iğne yardımı ile dikilmiş.

Peri beresi modeli yapımı oldukça basit olan bir model. Şiş örgüsünü yapmaya yeni başlayanlar bu modeli rahatlıkla yapabilir. Örgü modeli yapıldıktan sonra videodaki anlatım takip edilerek bere tamamlanabilir.

peri beresi3

Peri beresi dışında farklı modellere göz atmak için daha önce sizlerle paylaştığım modelleri takip edebilirsiniz.

Peri beresi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu