PET ŞİŞEDEN ÇİM ADAM NASIL YAPILIR

Plastik şişeyle çim adam

Evde özellikle çocukların seveceği güzel bir çalışma diyebilirim. Yapımı gayet kolay ve kısa süren çalışmada plastik şişenin dip kısmı bize lazım oluyor. Bunun için kola şişesinin alt kısmını ortasından aşağıya kesmeniz gerekiyor.

Pet şişeden çim adam yapmak için paylaştığımı bu güzel projeyi özellikle çocuklarınız çok sevecek. Kısa sürede yapıp hemen süs amaçlı cam kenarında kullanmaya başlayacaksınız. Kolay yapılan çalışmada gerekli malzemeler ise ;

  • Pet şişe (kola şişesi).
  • Maket bıçağı.
  • Toprak.
  • Şişe kapakları.
  • Oyuncak göz.

malzemeleri bir araya getirdikten sonra çim adam veya çiçek süs amaçlı da bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Birçok yerde pet şişeden komik saksı yapımı olarak da adlandırılan projeyi dilerseniz o amaçla da yapabilirsiniz.

Yaparken çocuklarınızla birlikte yapmayı unutmayın. Hem onların hayal gücüne yatkın şirin güzel bir oyuncak saksı modeli yapmış olursunuz. Hem de toprakla haşır neşir olmalarına aracı olan güzel bir aparat yapmanıza sevinirler.

pet siseyle cim adam
pet-siseyle-cim-adam

Komik saksı yapılışıyla ilgili kapak burun ve oyuncak gözleri kullanarak çim adama şekil verebilirsiniz. Ben çim adam dedim ama üzerine çiçek dikebilir veya büyüyen her şey ekebilirsiniz.

Çocuklarınıza bu amaçla çiçekleri ve toprağı sevdirebilirsiniz. Arada onlara sulamaları için oyun gibi gelen talimatlar da verebilirsiniz. Tabi abartmamaları gerekir. Güzel ve eğlenceli bir başka çalışmada görüşmek dileğiyle arkadaşlar. İyi akşamlar.

kaynak : https://www.beautifulhomeandgardendiy.com/kids-chia-pet/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu