PETEK SPOR HIRKA MODELİ

Petek spor hırka modeli bayanlar içi yapılmış çok şık ve bir o kadarda kullanışlı bir tasarım olmuş. Örgü işinden yapılmış hırka modelleri oldukça moda olduğu için sizlerde kısa sürede bu hırka modelini yapıp önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz.

Bayanlar için yapılmış birbirinden farklı hırka modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Son yıllarda örgü hırka modelleri oldukça moda olduğu için kombinleriniz içerisine bu hırkaları ekleyebilirsiniz. Hazır hırkalara çok yüksek miktarlarda para vermek yerine örebileceğiniz kolay ve şık modelleri kendiniz boş zamanlarınızda yaparak yeni tasarımları kıyafetleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

PETEK SPOR HIRKA MODELİ
PETEK SPOR HIRKA MODELİ

Şiş örgüsü bayan hırka modeli için bugün sizler 38 beden için yapılmış kısa bir hırka modeli göstereceğim. Burada şiş örgüsünde en çok kullanılan petek örgü modeli yapılmış. Siz dilerseniz farklı bir şiş örgüsü modeli de yapabilirsiniz. Ayrıca burada hırka modeli kısa olarak yapılmış dilerseniz boyunu istediğiniz ölçüde yapabilirsiniz.

PETEK SPOR HIRKA MODELİ
PETEK SPOR HIRKA MODELİ

Hırka yapımında burada Kartopu markasından Punto serisinden açık sarı tonunda bir ip seçilmiş. Bu ip biraz kalın bir ip olmuş. Özellikle örgüye yeni başlayanlar için iyi bir alternatif. Birde kalın olduğu için kısa sürede hırka modeli yapılabilir. Hırka modeli burada tek renk olarak yapılmış. Siz dilerseniz iki renk olarak da yapabilirsiniz. Şiş olarak ise elinizin sıkılığına göre şiş numarasını ayarlamalısınız. Videoda 6 numara şiş kullanılmış.

Petek spor hırka modeli tek parça halinde dikişsiz bir şekilde yapılmış. Yakadan başlanan hırka modeli için 80 ilmek atılmış. Burada 38 beden için hırka modeli yapılmış. Videodaki detayları öğrenerek farklı beden için bu hırka modelini yapabilirsiniz.

PETEK SPOR HIRKA MODELİ
PETEK SPOR HIRKA MODELİ

Hırka modelinin yapımı çok basit. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi kolaylıkla bu hırka modelini yapabilir. Önemli olan burada video içerisinde verilen anlatımı takip edip detayları öğrenmenizdir.

Petek spor hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@AnneIsleri

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın